| MădălinaDinu a întrebat:

mama tocmai mi-a cumparat primul epilator, dar ma doare foarte tare cand il folosesc. inainte ma faceam cu ceara, dar sincer, ma doare mult mai tare cu epilatoru. straight face
Am incercat sa inghit si sa incerc sa ma fac pe picioare, am reusit sa ma epilez doar o particica, dupa care am continuat cu lama, nu mai suportam durerea. Dupa cateva zile, zona in care am dat cu epilatoru s-a iritat, iar dupa, pielea se facuse mai inchisa, tot in zona aceea.
Am incercat sa ma dau cu crema ca sa inmoi putin parul. dar s-a intamplat la fel ca prima data.
Ce as putea face? Am pielea prea sensibila ca sa incep sa ma fac cu epilatorul, sau depinde de epilator? (Acesta este marca Braun)

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Te poti face cu crema si peste cateva zile cand va creste putin sa te faci cu epilatorul. Asa firul de par nu va fi foarte mare si nu o sa mai doara asa rau. O sa te obisnuiesti tu. asa e la inceputhappy

| MădălinaDinu explică (pentru Aasdfghj):

Multumesc mult happy, scuze ca ti-am dat funda acum, si nu mai devreme. Multumesc ^-^.

4 răspunsuri:
| AnimeAnnDRa a răspuns:

Mda, cand o vedeam pe mama cum si-l punea ramaneam muta straight face.
Hai sa-ti zic, epilaotrul si ceara sunt cam la fel.

| MădălinaDinu explică (pentru AnimeAnnDRa):

Da. mi-am dat seama, doar ca, ceara o smulgi repede, cu epilatorul ma doare mai tare pentru ca nu il iau repede de pe picior.

| roxanaandreea a răspuns:

Si pe mine m-a durut foarte tare dar am reusit sa suport durerii (cu greu, ce-i drept). O sa te obisnuiesti si tu incetul cu incetul pana la urma. happy