| Andreea9222 a întrebat:

Acum 10 zile m-am decolorat la coafor dintr-un saten inchis pentru a obtine in final un roscat aprins. Toate bune si frumoase, culoarea superba doar ca desi era vopsea profesionala si tot procedeul a costat mult vopseaua a iesit din a2a spalare DE TOT si acum am ramas cu un blond urat. Stie cineva de ce s-a dus chiar asa repede?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Culorile de roscat nu rezista nicioadata, trebuind ca dupa fiecare spalare sa pui un nuantator pe par, ca sa-i mai pelungesti culoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut asta la prietena lui fii-miu, care ma exaspera cu nuantatorul ala, ca-mi colora si pata toate prosoapele si atunci mi-a explicat de ce este musai, ca dupa fiecare spalare sa puna acel nuantator.
A tinut-o vreo cateva luni chestia asta, iar dupa aceea s-a facut saten inchis, ca sa scape de stresul colorarii dupa fiecare spalare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu a fost vopsea profesională. Nu trebuia să iasă din a doua spălare.
Vezi ca gasesti la promotie (azi e ultima zi) la Mega Image, vopsea de păr L'OREAL cu 23.99 lei. Culoarea se mentine după multe spălări, pe ambalaj chiar scrie ca durează pana la 28 de samponări.