| lore91 a întrebat:

Culoarea mea naturala e saten. M-am decolorat cu oxidant 9% si mi-a iesit un maro-deschis-portocaliu (foarte urat). Acum mi-am cumparat o vopsea blond-gri dar de portocaliul ala tot nu am scapat...

8 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Mai decoloreaza-te o data peste ceva timp, apoi dai cu blond. Sau ia-ti o vopsea blonda care are si pudra.Cred ca blonda vrei sa fii nu? Daca nu, poti da cu orice nuanta mai inchisa si iti acopera portocaliul.

| Nolkyz a răspuns:

Cam care e treaba... Depinde cu ce culoare vrei sa te alegi dupa. In general, pentru a obtine blondul, deschiderea parului se face treptat. Cum esti tu acum, ar mai fi necesar ca mai aplici peste ceva vreme iarasi ceva pe par. Dar nu te sfatuiesc sa mai folosesti decooorant. Exista vopsea blonda care deschide parul inchis, dar tot treptat. Acum ca l-ai decolorat, mai astepta o vreme si aplica o nuanta de blond pana obtii nuanta dorita.

| SunShine a răspuns:

Ia-ti o vopsea negru...

sper ca ti-am fost de ajutor

| ary a răspuns:

Ia-ti de la farmacie sol. VIOLET DE GENTIANA, este ieftin, pune 3-5 picaturi in ligheanul cu apa in care te clatesti. Nuanta de blond portocaliu se va pierde, vei obtine o nuanta mai spre gri, se pastreaza pana la a 2-a spalare.Si pe mine m-a salvat de multe ori. Ai grija insa, daca pui mai multe picaturi te vei face mov.

| deli02 a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci si "silver reflex" este si de la kallos si de la loncolor. Poti sa il folosesti si dupa ce ai reusit nunata de blond pe care ti-o doresti ca sa iti acopere portocaliul.Il aplici pe cap vreo 5 min si iti va da o nunta de gri placut in par.Eu sunt foarte multumita de el.Succes

| anuska a răspuns:

Vopseste-te negru si apoi decoloreazate o sa ai o culoare pe care poti sa dai cu blond!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato decoorarea se face cu oxidant de 12% sa iti iese bine si se decoloreaza prima dara parul din spate si pe urma pe lateral ...acum fare un brunet sau un blond auriu

| Nolkyz a răspuns (pentru anonim_4396):

Fato, nu intotdeauna decolorarea se face cu 12%. Fato.