| JJRosa a întrebat:

Acum cativa ani in urma m-am ingrasat mult de o data, iar acum m-am apucat de sport si am slabit insa mai am inca celulita desi am decat 47 de kg si am vergeturi pe fund si pe picioare.Stie cineva cum as putea sa scap? Ms mult.

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

De celulita se scapa cu sport, mai precis exercitii care sa solicite muschii din zonele cu celulita, dieta echilibrata, impachetari(te dai cu crema anticelulitica si dupa te infasori cu folie de alimente sa transpiri si sa isi faca efectul mai bine crema), masaje anticelulitice, atat acasa cat si la salon pentru ca nu iti poti face singura masaj anticelulitic asa cum trebuie, dar sa stii ca masajul anticelulitic facut la salon doare.
De vergeturi chiar nu ai cum sa scapi, decat sa te dai cu creme speciale pentru asta care sa diminueze aspectul pielii. Ma bucur sa vad ca inca mai exista persoane cu atitudine si putere astfel incat sa dea jos din kg in plus.

3 răspunsuri:
| ChloeS a răspuns:

De vergeturi scapi numai cu laserul din cate am inteles. Poti totusi incerca si creme. desi nu cred ca dau rezultate.

| ChloeS a răspuns:

Aaa si celulita sa nu incerci masaje nici in ruptul capului! Sunt scumpe si celulita reapare la o perioada. Sport si alimentatie adecvata si scapi de celulita.

| MaDaTeNColo a răspuns:

Da. Cu ulei de măsline, ulei de jojoba(nu e chiar așa de scump și pompos cum sună) sau cu miere(naturală, că astea din comerț sunt apă chioară). Le aplici și apoi stai 15 minute, apoi clătești. Poți să aplici și un gomaj exfoliant: zaț de cafea + miere și stai 15 minute. Sper să te ajut! Pupicei!