| eusuntanonimsiatat a întrebat:

Acum doua luni nu știu ce ma apucat ca mi-am dat cerceii jos și nu i-am mai purtat deloc... Iar acum dacă ii port o zi ma doare lobul urechii... De ce? Cum fac sa nu ma mai doară?

3 răspunsuri:
| QueenOfLeon a răspuns:

O sa te mai doara cateva zile. Poarta cerceii in continuare daca nu vrei sa se inchida gaurile. Ai grija sa dezinfectezi zona mai des (spalat cu apa si sapun) si cerceii sa fie dintr-un metal bun.

| eusuntanonimsiatat explică (pentru QueenOfLeon):

Si acum am observat ca este și o mica umflatura prin zona gaurii

| QueenOfLeon a răspuns (pentru eusuntanonimsiatat):

Atunci da cerceii jos si spala bine zona cu apa si sapun, apoi aplica o crema de galbenele sau Bepanthen de la farmacie. Am patit si eu asta de mai multe ori si mi-am pastrat cerceii, doar ca ii dadeam jos pentru putin timp atunci cand curatam etc