| freemind154 a întrebat:

Lobul urechii umflat. De o saptamana mi-am dat gaura in ureche si port un cercel de aur, nu mi s-a infectat si nu ma doare, dar nu reusesc sa pun nimic altceva in ureche. Toti cerceii sunt prea scurti iar tija nu ajunge sa iasa pe cealalta parte din cauza lobului umflat, doar cel de aur e destul de lung. Stie cineva ce ar trebui sa fac sa-mi revina lobul la normal cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

In primul rând trebuie sa scoți orice cercel din ureche pentru a nu se infecta și mai rău. Ai o infecție+inflamație, ori de la material ori pentru ca nu au fost condiții de higiena când ti sa făcut gaura.

Iar în al doilea rând, dacă nu ți se retrage, ar trebui sa mergi la doctor. Infecțile se tratează cu antibiotic, numai doctor ti-l poate da pe cel adecvat. happy