| hgfdsa a întrebat:

Acum o saptamana m-am dat cu oja galbena, iar dupa ce mi-am sters-o, au ramas unghiile putin galbene. ce sa fac pentru a scapa de ingalbenirea unghiilor?

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! Toate lacurile de unghii îngălbensc unghiia, nu doar cele galbene. Ar trebui să ştii asta, iar de-acum înainteze să renunţi pe cât posibil la lac. Şi dacă chiar va fi neapărat nevoie să te faci cu lac/oja fă ceea ce ţi-a zis denden. Aplică mai întâi un strat de lac protector (transparent). Acesta va preveni cât-de-cât îngălbenirea.
Pentru albirea unghiilor, principalele ingrediente folosite sunt zeama de lămâie şi pasta de dinţi. Văd că ţi s-a spus deja despre ele.
Tot ce mai pot face eu este să-ţi mai spun nişte moduri de folosire a acestor ingrediente.
1. Amestecă 2 linguriţe de pastă de dinţi cu o linguriţă de zeamă de lămâie. Pui acest amestec pe unghii, iar după 5 minute îl clăteşti.
2. Aplici pastă de dinţi sub unghie cu ajutorul unei scobitori.
Aceste 2 tratamente sunt foarte eficiente( le-am şi testat), în special al doilea. Fă unul din tratamentele de mai sus zilnic şi într-o săptămână unghiile vor fi mai albe. Asta nu înseamnă că nu poţi folosi şi în continuare. Urmează tratamentul până când obţii rezultatul dorir.
Îţi urez succes!

| Classy a răspuns:

Ca sa eviti ingalbenirea pe viitor foloseste dizolvant FARA acetona! Si aplica prima data un strat de lac transparent! Bafta! La mine MERGE! Funda?:X

| Denise_3997 a răspuns:

Pe viitor, inainte sa aplici oja pe unghie, mai intai aplica un strat de lac de unghii si abia apoi aplica oja. Lacul de unghii va crea un strat protector si va impiedica ingalbenirea unghiilor. Acum, incearca sa dai cu lamaie pe unghii.

| juicymoistureXD a răspuns:

Hmm...asa am patit si eu si n-a mers cu nimic. Nici cu zeama de lamaie, nici cu pasta, la mine s-a dus de la sine dar intr-o luna cam asa. Incearca cu crema depilatoare si dupa sa-mi zici si mie daca s-a dus. :d. Bafta:*.

| MonicutZZa a răspuns:

Trebuie doar sa iti freci unghiile cu felii de lamaie. Iti garantez ca va mergewinking.

| ElectraAnne a răspuns:

Freaca`tsi unghiile cu pasta de dinti pentru albire.cu o peritsa uzata