| Miiiiiiiih a întrebat:

Am avut unghiile făcute cu o ojă neagră, foarte proastă, iar acum mi-a rămas negru ( pete ) pe unghii și se vede nasol. Cum pot scăpa de acesc aspect al unghiilor mele? :-s

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Citeste aici despre patarea unghiilor si solutii http://mypsychonails.blogspot.ro/......ow-to.html

8 răspunsuri:
| DianaIstratii a răspuns:

Buna, ai putea sa incerci sa le tii in apa calduta cu sapun citeva minute bune. Poti sa le tii si cu lamiie. Apoi sa le cureti cu acetona.

| OoBunnyoO a răspuns:

Acum nu ai ce sa faci. Dar pe viitor foloseste un lac ca base coat inainte sa te dai cu oja. O sa previna colorarea unghiilor.

| lumy4u a răspuns:

Pileste-le

| ShadeAdda a răspuns:

Si eu am aceeasi problema mereu dupa ce ma sterg de o oja aurie, dar nu se vede prea tare, doar putin galbui. Dar la o oja neagra... inseamna ca nu e de calitate. Mai da-ti putin cu acetona. Daca mai ramane, se va lua singura intr-o saptamana, cam asa. Oricum, sa nu-ti lasi unghiile prea mult la vedere sipe viitor sa nu mai folosesti acea oja.

| Erzaa a răspuns:

S-a inventat acetona.

| InsertName a răspuns:

Pasta de dinti sau lamaie. Nu mai tin minte care, dar una din ele merge. Nu dauneaza si se curata cu o periuta.

| kati3mary a răspuns:

Curata-te cat poti de bine cu o acetona de calitate.

| candycloudsoflullaby a răspuns:

Acetona