| CN_Norby_1995 a întrebat:

Adidasii de piele intoarsa se pot spala in masina de spalat? Sau necesita alte spalari?

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Nu e recomandat, fiindca masina îi intoarce pe toate părtile si strică pielea, plus ca se usuca foarte greu. Încearca sa îi stergi pe pielea intoarsa cu o cârpă umedă, iar pe talpă sa iei o perie si un lighean cu apa si putin dero si udandu-i îi perii pe talpa si la final sa îi stergi cu o carpa uscata si voila sunt curați. Pielea de orice fel necesita îngrijire atentă si delicată, iar daca stii sa o pastrezi, te ține mult timp.