| exicodili a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog...Am ten cu pori dilatati...sunt foarte vizibili si inestetici... ce imi puteti recomanda?

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Bioderma h2o apa micelara de la sensiblu.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Seara, dupa ce te demachiezi, incearca sa aplici pe ten zat de cafea si sa te masezi usor pe toata fata cateva minute. Lasa apoi vreo 2 minute si apoi clateste-te cu apa calduta. Dupa asta aplica o masca de argila amestecata cu apa minerala si las-o sa se usuce (circa 20 de minute)si apoi clateste din nou cu apa calduta. Da-te dupa acest ritual cu o crema de noapte buna sau cu crema cu galbenele sau mai bun ar fi ulei de migdale.
Daca ti se pare prea obositor, incearca la un salon de cosmetica si pentru 70 de Roni ar trebui sa-ti rezolve problema.

| PauLa.M a răspuns:

Il poti masa cu o felie de lamaie. o data pe saptamana sa zicem.
acidul din lamaie ii va strange.

asta o stiu de la maicamea laughing poti face o masca din 3 linguri de faina de grau si 3 linguri de iaurt o amesteci bine si aplici pe fata si decolteu.
dupa vreo' 20 de minute speli cu apa calduta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poți folosi un gel de curățare și un tonic pentru pori deschiși și apoi o cremă hidratantă. Mergi la Plafar (centru de ceaiuri) pentru produse naturiste de întreținere a tenului (în cazul tău pentru închiderea porilor) sau gama Nivea.
Dimineața te poți spăla pe față cu apă cât mai rece, pune în mișcare circulația sangvină.
Poți aplica un fond de ten pentru ten sensibil. Nu folosești pudra. Este suficient doar fondul de ten.
De asemena poți consulta și un medic dermatolog pentru diagnostic și tratament.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o lotiune tonica
http://www.elmiplant.ro/......xt_95.html

http://www.elmiplant.ro/......il_94.html

Poti incerca si zynerit... te dai cu el o saptamana .curata tenul ft bine, se gaseste la farmacie :)
xoxo
by dydee