| Mariuca4562 a întrebat:

Ajutor! Am numai semne de la cazaturi pe picoare.Cum sa fac ca sa dispara. Vreau remedii facute acasa.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi, cum ai reușit? Încearcă cu băi fierbinți, zilnice, în cadă. Speli rănile cu săpun. Și încearcă să stai cât mai mult la soare, pentru uniformizare.
Se vor estompa, dar în timp, nu atât de repede, cum îți dorești... Anul ăsta, oricum, e compromis.
La anul, încearcă să fii mai precaută, să nu mai cazi, să nu te mai rănești. Și să vezi ce frumoasă vei fi.

| Mariuca4562 explică (pentru floresdemayo):

Eu ma refeream ca am semne de la cazaturi din trecut.

| floresdemayo a răspuns (pentru Mariuca4562):

Indiferent, Măriuca. Ti-am zis ce să faci. Nu te-aș sfătui să arunci banii pe diverse creme, cu "n" promisiuni de vindecare (reclame ieftine), fiindcă nu îți vor ajuta la nimic. Doar soarele uniformizează, iar în timp, vor dispărea.

| Mariuca4562 explică (pentru floresdemayo):

Soarele? si eu am citit ca soarele mai mult le fac mai evidente o.O

| floresdemayo a răspuns (pentru Mariuca4562):

Pe naiba! Nu-i adevărat.

6 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa folosesti crema Aloe Vera.

| vonmarius a răspuns:

Cel mai bine e sa folosesti aloe vera, propolis, miere de albina, toate avand efect cicatrizant.