| Ionel221 a întrebat:

Ajutor. azi din greseala m-am zgariat cu unghia pe fata si s-a innrosit. se vede naspa asa, cum pot sa tratez rapid, in afara de fond de ten? Plss puppy dog eyes

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU pui fond de ten pe o piele lezată!
Aplică cremă de gălbenele, trece în 3-5 zile.
Pa, pa.

| LoriLoL a răspuns:

Fondul de ten cu trateaza./el mascheaza dcar in acest caz infecteaza. pune pe zgarietura putina crema de galbanele

| sabinabujor2 a răspuns:

Pune pe niste vata, putin spirt. Spirtul dezinfecteaza si grabeste vindecarea.Pana maine dimineata va disparea.
ATENTIE! Daca te dai cu fond de ten, faci mai rau! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Olivia_Oly_1991 a răspuns:

Spală-te pe faţă şi aplică ceva cremă. Eu am aplicat Triderm. Costă în jur de 15 lei şi o găseşti în farmacii(eu am luat de la Catena şi Sensiblu). Sau dă-te cu BB cream. Foloseşte BB creamul de la Garnier, dar dacă ai nuanţa pielii ceva mai închisă decât light (ivory, ceva de genu` rolling on the floor ), ia cea mai deschisă pentru că. nu e deschisă mai deloc. laughing Baftă!batting eyelashes