| sweety_2724 a întrebat:

Ajutor. Mi-au aparut 2 cosuri mari pe frunte, exact la mijloc. Le-am stors dar acum sunt rosii si ma deranjeaza rau de tot. Ce sa fac sa nu mai fie asa vizibile? Sa nu mai fie rosii...

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Cu un atiseptic.Prepara-ti intr-un vas ceai din salvie, acopera vasul dupa ce s-a incalzit bine si lasa-l asa cam 10 minute, apoi stai cu fata la aburi. In sfarsit, spala-te pe fata cu acel ceai caldut si nu da cu nimic! Fondul de ten, cremele si orice alt produs chimic nu fac altceva decat sa accentueze cosul si chiar mai rau: sa-l umple din nou cu sebum!

| dienuk a răspuns:

Hm, da-te cu fond de ten.
si ca sa treaca mai repede, da-te seara cu zeama de lamaie, sau cu miere. sau pune ceai de musetel.si sa nu cumva sa pui PASTA DE DINTI. e pentru dinti si numai pentru dinti.

| axelmatei a răspuns:

Dai cu alifie pe ele big grin

| euu03 a răspuns:

In nici un caz sa nu te gandesti sa dai cu fond de ten sau pudra pe deasupra pentru ca nu vei face altceva decat sa le accentuezi si nici nu iti vor trece la fel de repede. Incearca sa iti dai cu un unguent cum ar fi CUTADEN-ul, este foarte bun! Parerea mea big grin. Sper ca ti-am fost de folos. Succes

| tyana a răspuns:

Mibazon. Un unguent cu antibiotic. E foarte bun pentu cosuri.

| Marcki a răspuns:

Maicamea zice sa ma dau cu spirt...thinking