| alice.twilight a întrebat:

Am 12 ani, 1, 57 si 50 kg... dupa parerea voastra sunt grasa? mi-am calculat indicele masei corporale si mi-a iesit 20.28 si cica e ft bine dar o pesoana mi-a spus c-ar mai trebui sa dau jos ca cica sunt grasa... dar nu a spus din rautate. Voi ce credeti?

24 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Doresc sa-ti comunic ca am 13 ani, am 1. 62 si 40 kg, dar toti imi spun ca este normal si ca am silueta de fotomodel. Si comparandu-ma pe mine cu tine as zice ca trebuie sa dai ceva jos. Dar nu te complica cu diete sau cu pastile, renunta la carnea grasa si mananca mai multe fructe si legume

| Maya. a răspuns:

Hmm...la 12 ani ar mai merge 2-3 chiar 4 kg date jos.Grasa nu, mai ales la inaltimea asta, dar tinand cont de varsta ar trebui sa luam in calcul si faptul ca trebuie sa arati ca un copil de 12 ani.succes.

| campanario a răspuns:

Lasa sa zica ce vrea! Esti total normala pentru innaltimea ta. Cine o zice o zice din invidie. Eu as vrea sa am 50 kg ca tine happy. Am 1, 50 si 46 kg, si crede'ma ca sunt slaba, chiar daca medical sunt in indicele de masa corporal bun. Nu te preocupa de acest gand, areti foarte bine :*

| YoYoXoXoXD a răspuns:

Sincer...Ar trebui să dai jos câteva kilograme.[thinking]Dar slăbitul nu trebuie să devină o obsesiewinking.

| PeAcE a răspuns:

Pai eu cred ca ar fi bien sa mai dai jos vreo 3-4 kg fiindca greutatea trebuie sa fie mai mica cu zece decat centrimetrii pe care ii ai la inaltime.

Ps:nu ti-o spun deloc cu rautate!

| DUTCH a răspuns:

Esti bine.

| mymy a răspuns:

Pai ar trebui sa ai 47 kg deci poti sa slabesti 3 kgwinking multa bafta fa exercitii aleargawinking

| shtephie a răspuns:

Esti foarte bine asa cum estihappy mentine-te intre 48-50 kg happy

| pauladrian a răspuns:

Nici eu nu o spun din rautate, esti grasuta si trebuie sa dai ceva jos. Este timp.

| username_8290 a răspuns:

Eu am 1, 63 cred si 52. 14 ani.
esti chiar foarte bine. happy

| alice.twilight explică:

Pai tocmai acum sunt la dieta...mai am o luna deci ajung pe la 46... dar nu am burta deloc, am abdomenul plat, picioarele le am subtiri si fund plat

| evelin_1888 a răspuns:

Daca tu vrei sa ai greutatea perfecta poti sa mai slabesti 3 kg...sunt unele persoane care sunt mai grele decat par, deci daca tu te simti bine asa nu trebuie sa slabestihappy
bafta:*

| Miuriel_7546 a răspuns:

Pai normal ar trebui sa ai -10 kg din inaltime deci daca ai 1, 57 ar trebui sa ai 47 depinde de organism poate ai fost mai grasa si a ramas burta big grin

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Mie mi-a iesit 19 si am 169cm 12 ani si 48 kg, nu slabi alearga si nu mai manca prosti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici: http://dragusanu-cristian-alexandru.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot 12 ani si am 47 de kg. Majoritatea ersoanelor spun ca sunt slaba dar eu ma vad grasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca esti super grasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce grasa, femeie? big grin
esti normala.
oODeeUkAOo- anorexie sau ce pentru 1, 57, esti perfecta.
nu te mai complexa, continua sa mananci bine si sa faci sport

| gyovany95 a răspuns:

Mai eu la 12 ani eram cam ca tine...deci esti ok

| ingeras_1852 a răspuns:

Eu am 16 ani si 60 de kg, 1, 70 m. deci nu stiu depinde cum te simti uh. daca poti mai slabeste daca nu. e bine asa.

| Monica_2388 a răspuns:

Ar mai trebui sa dai 3 kg jos,dar stai linistita ca o sa dai tu cu timpul,cu sport si mancare sanatoasa, nu-ti face griji ca si acum esti bine, nu esti grasa dar daca vrei sa ai greutatea ideala atunci mai da 3 kg jos daca nu lasa-te asa.

| Zuzuleex a răspuns:

Eu am 15 ani, 1, 50 si 46 de kgstraight facesi vreau sa ma ingras, mi se pare ca`s slabacrying...:-s

| Zuzuleex a răspuns:

48 de kg*...nu 46big grin

| mimilika98 a răspuns:

Stai linistita! ai o greutate normala.eu am 1. 62 si 83 kg... daca tu esti grasa.eu ce mai sunt?