| Lf98 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu parerea voastra... Am 12 ani si 8 luni (implinesc 13 in decembrie), 1, 58 in inaltime si 60 de kg. Acum un an am fost la endocrinolog si am tinut un regim, datorita caruia am slabit 5 kg. Voi credeti ca sunt prea grasa? Mi-am calculat IMC-ul si arata ca am doar putim peste normal! Spuneti-mi parerea voastra, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FataCuOchiCapruiX a răspuns:

Pai ar trebui sa mai slabesti.si cateva kg in plus nu fac bine
eu fac 13 ani in decembrie la fel ca tine.ce coincidenta, eu am 165 inaltime si 64kg.IMC meu este normal tu esti si mai scunda ca mine iti sugerez sa nu mai papi dulciuri si grasimi si sa faci niste aerobic macar 30 min pe zi.pup

| Lf98 explică:

Am uitat sa mentionez : am slabit 5 kg, dupa care m-am ingrasat din nou...