| Lovely_9591 a întrebat:

Desi eu cred ca nu sunt atat de grasa, am citit intr-o carte ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.
Am facut si testul IMC(indicele masei corporale) si mi-a iesit ca am o greutate normala.

Eu am 14 ani, 1.57 si 52 kg.
Sunt grasa? Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Esti ok, nu iti mai face griji
bafta

| DragonFLoW a răspuns:

Esti numai bine, nu-ti fa griji nu esti grasa. Daca te intrebi ca esti grasa inseamna ca chiar nu-ti dai seama daca esti sau nu inseamna ca nu se observa; daca u nu observi atunci nimeni nu va observa. Oricum nici skinny sa ajungi nu este bine, nici sa faci foamea sa slabesti, dar in acelasi timp sa nu te indopi cu mancare fixata pe ideea ca : doar esti slaba te ingrashi greu. Doar mentine un regim de viata normal si mananca cand trebuie si cat trebuie. si daca tot ai 14 ani si nu ai inceput vreun sport inca, ar fi foarte recomandat sa practici un sport, daca vrei sa devii mai inalta incepe sa joci baschet, dar daca chiar nu te atrage nici un sport, jogging-ul dimineata e foarte sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
| LittleTweety_6502 a răspuns:

Esti bine asa cum estirolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai baga un furtun pe gura in stomac si sa vezi ca iese pe partea cealalta a stomacului si absoarbe grasimea.
Eu asa fac in fiecare dimineata si scad de la 107 kg la 42.
Merge! PA!