| デイダラくん a întrebat:

Am 13 ani si nu mint dar...Am celulita! Si inca foarte multa! Imi puteti da un regim sanatos? deja am renuntat de 2 zile la carne si sucuri sau lichide acidulate...beau 2 litri sau mai mult de apa pe zi(plata si filtrata) cine ma poate ajuta va rog!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la toata carne a, poti consuma carne de pui sau curcan (fara piele), fiarta sau gratar, peste fiert sau gratar, carne de vitel fiarta sau gratar, ciuperci, vinete, varza, conopida, broccoli, spanac, lactate degresate cu cereale integrale, pastari, gasesti la supermarket amestec de legume pe care le poti fierbe si manca cu putin ulei de masline, zeama de lamaie, patrunjel verde (sau cu usturoi). Consuma multe fructe, sucuri naturale pe care sa le pregatesti acasa din fructe, legume si fructe (ex. suc din mar+morcov, portocala+mar, grepfruit+ mar si alte combinatii din legume si fructe care iti plac ). Daca iti este foame intre mese, sau chiar poti inlocui masa de seara cu mar ras + morcov ras, daca iti place poti pune si 2-3 picaturi de zeama de lamaie.Incearca sa inventezi si alte combinatii, totul e sa iti placa.Consuma apa plata cu lamaie si fa multa miscare. Poti slabi 4-5 kg pe luna in mod sanatos fara sa te infometezi, si am omis sa iti spun renunta la dulciuri. Cand ai pofta de ceva dulce mananca un mar, cateva stafide (atentie, stafidele in cantitate mare ingrasa ). Iti urez mult succes, rezultatul il poti vedea saptamanal, in jur de 1kg pe saptamana.

8 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Cel ma sanatos regim e sa nu mananci carbohidrati, grasimi si sa faci mult sport.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Bacemi a răspuns:

Nu trebuie sa renunti complet la carne. Important este sa ai o alimentatie echilibrata. Trebuie sa mananci de toate pentru a-ti asigura complexul de vitamine si minerale. Important este sa nu faci excese. Este recomandat sa ai mai multe mese pe zi si sa mananci cate putin. Si trebuie sa mananci mai putina paine, maxim 4 felii pe zi.

| MikyMi a răspuns:

Nu te preocupa prea tare!
In viata toti avem momente cand suntem mai plinuti, mai slabuti dar nici o data sa fim multumiti de cum aratam...
Trebuie sa papi de toate dar cate un pic, sa nu faci exces...pentru ca ce contine un aliment, nu/l contine celalat. dar celalat are atceva bun in el.vitamine,proteine, calciu, etc...deci trebuie sa mananci de toate cate un pic si sa faci multa miscare.asta te va ajuta sa fii frumos si sanatos!
Bafta!

| hax0r a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la carne si suc doar sa mananci chibzuit de 2 /3 ori pe zi fara sa exagerezi si nu manca dupa ora 10 seara. mergi cat mai mult pe jos. da-te cu bicicleta.

| デイダラくん explică:

Frate imi apar (6 raspunsuri) si mi se vede numai 1thinking

| CuppiDoon a răspuns:

Buna...Eu sunt in aceiasi "problema" dar un regim nu tin.Eu mananc :dimineata 1x-ou fiert+1x-cana de ceai
pranz :1x-peste prajit(sau chiar gratar)
cina:100g-piept de pui(fiert)
Intre aceste mese principale ale zilei cand imi vine foame... Beau apa cu lamaie.
P. S.:Nu trebuie neaparat sa bei asa 2l de apa este chiar necesar sa bem 2l de lichide.Depinde de varsta sau de kilograme... (iti mai dau un sfat whistlingMergi la doctorul de familie, spune-i ce te deranjeaza sau sa-ti dea un REGIM SPECIAL." ) sper sa mearga!

| notwhoyouthink a răspuns:

In primul rand e vorba de metabolism si de asimilarea grasimilor din alimentatie. Cel mai sanatos lucru pe care poti sa il faci este sportul (inotul cel mai recomandat sau alergat in aer liber) alaturi de o dieta sanatoasa cat mai diversificata. Carnea slaba fara grasimi este recomandata (Pui, peste, muschi vita, porc). Fructe macar 1 pe zi dimineata sau dupa-amiaza daca stomacul nu il digera usor si laa o distanta de cel putin 1 ora intre mese. Salate, legume, cat mai putin zahar si sare si multa apa. Succes happy

| puyusor a răspuns:

Nu are importanta cit maninci si ce maninci, trebuie doar ca energia pe care o acumulezi trebuie sa o folosesti toata, caci resturile ce ramin se depoziteaza sub forma de rezerva si se formeaza grasimea., deci cu cit mai multe alimente consumi cu atit mai mult trebuie sa te ocupi cu sportul sau altceva...