| anonima2405 a întrebat:

Hey! Deci... mi se pare ca de un timp ma ingras... Mananc cozonaci, strudeluri, biscuiti, danone etc. Nu beau sucuri acidulate. Poate o data la doua saptamani :? oricum, mi se pare ca nu mananc deloc prea sanatos laughing Imi puteti spune ce sa fac sa mai dau jos din greutate, in afara de sala? Va rog ajutati-ma puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti face sprint sau sa mergi distante mari cu bicicleta si sa ajungi acasa cam obosit

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Încearcă să ai stil de viaţă mai echilibrat. Ia zilnic 3 mese principale şi 2 gustări, la ore cât mai fixe. Evită prăjelile, grăsimile şi băuturile acidulate. Consumă piept de pui la grătar sau fiert, peşte cu legume, salată, iaurt degresat, cereale, supă, etc. Şi evită să mai mănânci la ore târzii. Bea de asemenea cât mai multe lichide.

Succes!

| Radu284 a răspuns:

Deci mamanci o gramada de carbohidrati, si ai observat tu ca te ingrasi? Hmm...

| vreau1alint a răspuns:

Cel mai usor e sa renunti la paine si la mancatul de dupa ora 6. Daca poti renunta la dulciuri si la sucurile din magazine ar fi si mai bine.

| AndreeaDeiia a răspuns:

Pai acum e timp destul de frumos afara [ eu sunt din Cluj si e vreme super, oricum o sa se incalzeasca si unde esti tu] Ai putea sa mergi la alergat, sa bei mai multa apa si sa incerci sa mananci cat mai multe legume si inca ceva foarte importat cand mamanci nu trebuie sa te saturi. Eu de aproximativ 2-3 ani am aceeasi greutate si mananc ce vreau dar merg si eu la alergat si la kangoo-jumps. Sper sa reusesti sa dai jos kilogramele, mult succeswinking

| anonima2405 explică:

Prea multe raspunsuri potrivite :3 Nu stiu careia sa ii dau funda... Prea multe raspunsuri bune. love struck ^_^

| LadyMm a răspuns:

Ţine o dietă echilibrata, renunta la produsele de patiserie pe cat poti, la dulciuri, fainoase, fast-food-uri. Incearca sa mananci mai multe fructe si legume, apa multa, si desigur sport ( plimbari lungi-alerte, plimbari cu bicicleta, rolele etc.). Eu am slabit cu aceasta metoda 4 kg :d. Sper sa reusesti si tu. Bafta! happy