| Scikofit a întrebat:

Funda! Cand beau apa minerala,sau sucuri acidulate, ma doare burta.dar nu stiu de la ce.Cand beau apa plata nu am nimic! Se poate sa am alergie la Co2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Nu crED ca se numeste alergie si mai de graba o intoleranta La acidul pe care iL au aceste bauturi.

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai alergie, ai o gastrita.

| 0rlando a răspuns:

Alergi la CO2, nu poți fi, pentru că asta expiri și atunci ar trebui să ai tot timpul căile respiratorii iritate.
Pur și simplu bei prea mult și prea repede.

| Paprik a răspuns:

Daca la durere te referi la arsuri sigur ai vreo gastrita big grin

| popeasca a răspuns:

Nu ai alegie, e posibil sa ai probleme cu stomacul - aciditate sau altceva. (Mai ales daca te doare burta in partea din mijloc sus, adica sub bust).

P.S. Problemele de sanatate se rezolva la medic, nu aici.

| DoctorLove a răspuns:

Poate fi o mica afectiune a mucoasei gastro-intestinale. Incearca sa eviti aceste bauturi o perioada de timp.

| DanScutaru a răspuns:

E si normal ca sa te doara burta de la gaze si nu numai, in apa dulce se mai contin si conservanti, coloranti etc. La fel nu e folositoare nici cea minerala. Apa plata e perfecta pentru orice organism deci SUCCES

| paaauul a răspuns:

Nu se poate sa ai alergie la CO2.Probabil ca daca le bei pe stomacul gol te doare burta, asa mai patesc si eu ca daca beau cv acidulat pe stomacul gol ma doare apoi burta!
Sper ca ti-am fost de ajutor :d

| sorayna a răspuns:

Nici mie nu-mi fac bine sucurile acidulate, ma umfla! Eu m-am axat pe Prigat, are si vreo 12 % parca fruct, procent foarte bun fata de alte sucuri.

| Vatamaniuc_Traian_1990 a răspuns:

Nu e nici o alergie.Nu te panica.E din cauza acidului gastric happy incearca sa consumi cat mai putine lichide carbogazoase