| anonymusl a întrebat:

Am 13 ani. Toate colegele mele de clasa sunt epilate pe picioare si as vrea si eu. Faza este ca, ori de cate ori incerc sa ii spun mamei zice ca nu e nevoie sau ca sunt prea mica, ori ca mi s-a urcat la cap... Totusi, eu chiar cred ca ar trebui sa ma epilez pentru ca parul se vede si e foarte inestetic... Am intrebat-o pe mama la ce varsta s-a epilat ea si mi-a spus ca s-a epilat in clasa a 12-a. Mi-e intr-un fel rusine sa ii spun "Mama, vreau sa ma epilez pe picioare" si ma gandesc ca daca voi face asta singura, ma va certa. Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cumpara-ti un bic si o crema de ras, apoi cand intrii in baie, te epilezi. Poti incerca si crema depilatoare de la veet, e foarte buna.Iar pe viitor foloseste un aparat de ras sau ceara.
Trebuie sa te epilezi, pana in clasa a XII-a picioarele tale vor arata ca ale unui barbat.

| anonymusl explică (pentru DarkOrbitMoon):

Si cum sa fac dupa aceea, sa o las pe ea sa observe sau sa ii spun?

| dodo222 a răspuns:

Nu o asculta pe mama ta pe vremea ei era altfellaughing cumpara-ti o crema depilatoare si la treaba! o poti folosi pe cea de la farmec, nu e scumpa

| anonymusl explică (pentru dodo222):

Si dupa ce ma epilez, cum sa ii spun mamei?

| dodo222 a răspuns (pentru anonymusl):

Eu cred ca nu e nevoie sa ii spui doar nu o sa stea sa te controleze

| anonymusl explică (pentru dodo222):

Da. dar va vedea cand o sa port pantaloni scurti. mersi oricumhappy