| FreshGirl a întrebat:

Dau fuunda big grin

Va rog mult ajutati-ma si pe mine. Vreau sa ma epilez pe maini, dar fara ca mama sa afle. Nu mama e problema. Vreau sa stiu care e cea mai buna metoda de epilare (exceptand ceara nu pot singura). Am acasa crema depilatoare, si nu stiu ce sa zic. M-am epilat cu ea subrat si doar dupa saptamani o crescut parul (pe jumatate fata de inainte). Pe maini e ff nasol si vizibil, si de cand o venit caldura am purtat doar bluze cu maneca lunga, dinalea lejere, insa vreau sa port tricou dar mi-e rusine asa. M-am saturat sa mi sa zica ca am par acolo si sa se uite colegii ciudat la mine. Si faza e ca sunt singura din clasa cu par pe maine crying Unele n-au par de la natura, altele se epileaza crying iar eu... mi-e rusine! Pleaase help me.

Si inca o data, as putea sa ma epilez cu crema depilatoare pe maini si apoi sa nu arate inestetic?

3 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Te poti epila cu elilatorul sau cu benzi de depilat.
Crema are cam acelasi efect ca lama, deci nu prea iti recomand deoarece cand creste se vad radacinile destul de urat.Dar cu benzile sau epilatorul crste mai incet si mai rar.

| Salamandra_6782 a răspuns:

Nu te speria, scumpo. Te-as fi sfatuit sa te faci cu epilatorul, insa doare, si cred ca ar afla si mama ta, asa ca fa-te cu crema pe maini, cu incredere. (eu una asa ma fac). intr-adevar creste mai repede decat cu ceara sau epilator, dar in timp radacinile firelor sunt distruse si ajungi sa nu-ti mai creasca asa mult. Succes!

| pinkroz a răspuns:

Pai fate cu crema depilatoare e buna... numa o sa-ti creasca la loc dupa catva timp. Poti sa te faci cu crema depilatoare. si ca sa nu te vada mama ta iti iei un tricou pe tine si apoi o bluza si cand ajungi unde vrei sa ajungi (de ex. la scoala) iti dai bluza jos si gt tricou si asa mama ta nu va vedea ca te-ai depilat. Mult Noroc! Funda?