| iuliadumitrescu a întrebat:

Am 14 ani si am o problema mare cu epilarea. La subrat ma irit groaznic, si ma doare subratul 3 zile pana trec ranile. Si mama care chiar e profesionista a incercat si tot ma doare. Pe picioare e mai bine, dar cu epilatorul cand imi cresc noile fire ma intepa oarecum. Mai sus de genunchi chiar nu pot sa o fac. Ma doare ingrozitor si ma irit groaznic. Nu stiu ce sa mai fac. Sunt ca o gorila. Am incercat si cu banda de ceara, doar ca imi ia mult pana termin si tot ma irit. Vreun sfat? Nu pot sta cu atat par pe mine.

4 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Fa.te cu bigul, dar o sa te faci cam de 3 ori pe sapt happy

| Quassaar a răspuns:

Este o întrebare grea la care este un singur răspuns. Trebuie sa reziști. In maxim 5 ani te vei obișnui...hehe

| Rahzy a răspuns:

Cred ca ar trubui sa mergi la salon, unde se foloseste ceara. Apoi la 18 ani te poti duce la epilare definitiva si scapi de chinwinking

| bluepriest a răspuns:

Incearca cu crema