| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si ma incapatanez sa ma dau cu fond de ten deoarece am multi pistrui(nu sunt deloc accentuati, dar se vad totusi)si incep sa imi apara cosuri pe nas.Pentru ca totusi vreau sa nu am efecte secundare, care este cel mai de calitate fond de ten? Chiar dau funda la raspunsul care imi va fi de folos.
PS: Sa fie la un pret avantajos

12 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna DeeDee :)
Dar nu ar trebui sa te deranjeze atat de mult pistruii pentru ca si ei au farmecul lor, sa stii.
http://www.google.com/......tp?/imgres
Chiar atat de urate ti se par fetele astea? :|
Daca te incapatanezi sa iti strici fata si sa te dai cu fond de ten, iti recomand fondul de ten de la Maybelline New Affinittone acre confera un aspect mat tenului.Pretul variaza intre 25 RON-35 RON.
http://www.google.com/......tp?/imgres
Iti recomand sa eviti fondurile de ten de la Avon, sunt groaznice.
Poti sa incerci sa te dai cu pudra minerala de la L`Oreal Paris in loc sa folosesti fond de ten.
http://www.google.com/......tp?/imgres
Uite aici.
http://www.noifetele.ro/beauty/makeup.php#
Pa,pa!

| Cameliaa12 a răspuns:

Ca sa te asiguri ca folosesti fondul de ten corect, citeste aici: http://www.frumusele.ro/......elea-ta/56

Nu stiu de ce vrei tu sa iti ascunzi pistruii (in caz ca nu stiai, pistruii sunt ceva f sexy pentru orice baiat, poti intreba pe oricine). iritatia la care te referi apare atunci cand nu te demachezi bine si mai raman urme de fond de ten pe fata peste noapte (in timpul somnului porii se deschid sa respira si inghit fondul de ten). Demachiaza-te bine si cu atentie, folosind un sapun "fara sapun" - incearca sapunul Sebamed pentru piele sensibila (cutia cu roz) sau pentru acnee si puncte negre (cutia cu verde si albastru).

| Cameliaa12 a răspuns:

Ca sa te asiguri ca folosesti fondul de ten corect, citeste aici: http://www.frumusele.ro/......elea-ta/56
Ai grija sa te demachiezi foarte bine inainte de culcare!
Dar pistruii sunt considerati sexy de orice baiat, de ce ii ascunzi? :)

| PinkPanther a răspuns:

Vezi ca exista fond de ten speciale pentru adolescente, care trateaza si problema acneei, si protejeaza tenul. Faza cu fondul de ten imbatraneste tenul e veche si e vb de fondurile de ten care erau pe piata cand era bunica fata mare. Eu folosesc de pe la 16 ani... acum am 26 si lumea imi da 20, asa ca nu imbatranesc, bine ca nu folosesc in fiecare zi, dar de fiecare daca cand ies in club unde e praf, fum, mizerie daca mu ma dau adoua zi sunt plina de cosuri. Cele potrivite pentru tine le gaseti in farmacii. Iar pentru pirstrui cred ca exista si creme care ii fac sa mai treaca.

| PetreConstanta a răspuns:

Lasa fondul de ten Ai sa arati la 25 ani ca mamaie Este un sfat tu faci ce doresti

| justme_4720 a răspuns:

Eu as spune sa folosesti o masca pentru pistrui formata din lapte, lamaie, castraveti si caise sau o masca formata din 3 linguri de zeama de lamaie, 20 de grame de drojdie de bere si alte 20 grame de tarate de grau.Se aplica pe pistrui, se lasa cca. 30 min si se clateste cu apa calduta.
Nu cred ca e bine sa folosesi fond de ten de la varsta asta, pe parcurs o sa-ti dauneze pielii.In plus daca ai cosuri pe nas, acestea nu o sa-ti treaca daca dai peste ele cu fond de ten, pielea trebuie lasata sa respire. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

In primul rand daca folosesti fond de ten la varsta asta la 20 de ani o sa arati ca la 80 pentru ca fondul de ten imbatraneste fata, si pentru cosuri si pistrui exista creme speciale pentru disparitia lorwinking deci tu ce alegi?

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Deedeee nu stiu sigur dar se gasesc la farmacie ai putea sa te duci si sa intrebiwinking bafta!

| LallyLala a răspuns:

TI-as recomanda Maybelline Afinitone Mineral pentru ca este foarte delicat cu pielea si nu apar cosuri de la el, dar nu cred ca acopera foarte bine (din moment ce tu vrei sa iti acoperi pistruii). Acesta este 35 lei.Eu acum folosesc l'oreal accord parfait de care sunt foarte multumita.Chiar acopera foarte bine, in schimb acesta costa 60 lei.

| Deni0919 a răspuns:

•.•°.::paffy::.•.•°, care sunt acelea pentru pistrui si cosuri?

| bmm a răspuns:

De la Vichy sunt cele mai bune dar sunt si cam scumpe.De asemenea de la Seventeen Time Plus e ideallove struck

| Narcis2007 a răspuns:

Imi amintesc ca intra 8a aveam o colega care avea stratul de fond de ten de cativa milimetri pe fata si toti ne radeam de ea...