| Girl_5668 a întrebat:

Am 15 ani si sani cam mici.mama nu ma lasa sa port sutien ca cica nu o sa-mi mai creasca sanilaughingadevarul e ca am auzit si eu dar nu prea cred. voi fetelor care purtati ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| InsaneDoll a răspuns:

Da, mama ta are drepatewinking...Nu o lua in nume de rau dar mai bine asculta-ti mama. E singura persoana care iti vrea binele, ascult-o inainte sa fie prea tarziu:*
Si eu am purtat sutien, si acum as vrea sa numai port, da numai pot pentru. ca s-au lasat si s-au obisnuit cu sutienstraight face...Mai bine poarta maieu elastik sau bustierahappy
Funda?batting eyelashes

19 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Cel mai mare pisat posibil e asta cu daca porti sutien tii se lasa sau daca porti nu iti mai cresc, hai frate voi gasiti vreo legatura logica, frate cand ai sanii mici e ok, nu porti nu te dor, nu ai nici un stress, dar cand ai sanii destul de mari indiferent de cati ani ai trebuie sa porti pentru ca te dor, sa va vad eu alea cu "nu-mi mai cresc sanii daca nu port sutien" la ora de educatie fizica alergand, a 2a zii alergati prin magazine dupa sutiene rolling eyes e o lenjerie intima e ca si chilotul, trebuie purtat, pentru ca nu e inventat ca sa-ti faca tie sanii mici, e inventat ca sa-ti tina sanii sa nu te mai doara, daca ar fi dupa asta, ce femeie ar mai purta sutien? reveniti.va MINTI BOLNAVE

| Muflă a răspuns:

Eu port de când aveam 13-14 ani și mi-au crescut ca lumea... singura chestie pe care nu te-aș sfătui s-o faci e să dormi cu sutienul, e incomod și te simți groaznic a doua zi

| Lala20 a răspuns:

Scuze dar nu este adevarat! Daca nu porti poate arata foarte inestetic!

| pwp a răspuns:

Da, este adevarat ca nu mai cresc (sau se lasa) cu sutien!
eu port bustiera si sunt multumita happy

pa-pa

| blablablasigatacamaplictisesc a răspuns:

rolling on the floor ce porcarie straight face.
Hai sa zicem ca tu nu ai sanii mari, nu e problema, dar daca ai avea sanii mai mari si n.ai purta sutien, te.ar durea, si arata si naspa, iar asta e valabil si la sanii mici.

| andreea_4134 a răspuns:

Nu purta. eu am purtat de la vreo 12 ani si am sanii lasati si regret ca am purtat. Cand vrezi u ca va fi neaaparata nevoie poarta, e pakat mai ales daca ai sanii frum

| melyyy a răspuns:

Da...si mama zice la fel chatterbox
eu port si am sanii destul de mari big grin mie nu mi-a afectat cu nimicwinking sincer nu cred ca este adevarat happy nu stiu... poate ma insel dar mie ink nu mi s-a dovedit contrariul big grin

| KriSt3n a răspuns:

laughing e o prostie ca daca porti sutien nu. ti mai cresc. sanii cresc pana la varsta de 19 ani [km asa] si daca porti sutien sau bustiera nu. le impiedica sa ma creasca! si daca ai sanii mici.si mama, bunica si strabunica au avut sanii mici... e logik sa ai si u sanii asa! vb cu mama ta sa te lase sa porti...sutien,explica.i ca deja esti domnisoara si trebuie sa porti. [eu am 14 ani si port de un an.nici mama nu ma lasa dar am vb cu ea si a dat roade!winking] bafta! Funda?batting eyelashes

| Dreamy a răspuns:

Eu am 13 i tot port ca ii am destui de marisori

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Dreamy):

Si ce inseamna destul de marisori Dreamy? au 80-85?happy

| MiCuLuTsA a răspuns:

Eu port sutien si nu am patit nimic din ce spun ceilalti...si da are dreptate adeluta sutienul le da o forma frumoasa devin mai fermi dar si bustiera si maieurile elastice sunt foarte bune sper sa te ajute cu ceva raspunsul meu fundita ceva?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce fetele sunt ...mama ta? adica ai mai multa incredere in alte fete decat in propria ta mama? dar de ce vrei sa ai sanii mai mari? ai de alaptat? sau pe cine vrei sa minti? ca ai sanii mari, purtand sutien? pe baieti? nici nu e nevoie.pe ei ii intereseaza mai mult pasarica decat sanii.io sunt baiat.si stiu ce spun. da tu? stii ce vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de mici? ia arata ca sa stim mai xact cum sa te sfatuim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am 13 ani si am sani destul de marisori da nu stiu de ce nu ma lasa mama sa imi cumpar ca doar mi se vad stiti voi ce sa fac?cryingcrying

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Are perfecta dreptate. Ii limitezi, pui o bariera care nu ii lasa sa creasca, si ei nefind suficient de puternici sa impinga sutienu si sa-si faca loc, nu mai cresc. Deaia doctorii intotdeauna spun sa nu porti sutien daca vrei sa-ti creasca sanii. Nici in casa nici afara nici cand dormi

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Si dupa cum zice Insane daca porti sutien se lasa. Pentru ca nu muschii tin sanii, is sustinuti de sutien, si cand nu mai porti sutien se lasa. Si cele care poarta daca nu mai poarta is sanse sa-si revina cat de cat pentru ca incep muschi sai tina, mai ales daca faci exercitii pentru pectorali, o sa fie si tari si cum cresc muschii o sai impinga in afara un pic si o sa para si mai mari. Asa ca... nu purtati sutien, si care purtati, renuntatiwinkingsmug

| elena5stefania a răspuns:

Buna...si mama mea zice la fel sincer sa-ti spun am dor un sutien abalstru il port rar cei drept, mai mult port bustiera.imi place cand am sutien tongue sani par mai mari si are drepate mama ta se vor lasa si o sa se obisnuiasca cu sustinrea sutienului si dau un ex:o sa trebuiasca sa mergi la o petrecere si o sa porti o rochie la care se observa sutienul (nu cred ca este cel mai frumos sa ti se vada breetele de la sutien) si o sa stea plecati nu o sa-ti placa...si oricum nu trebuie sa fie enormi cand esti naturala esti mult mai frumoasahappy ascult-o pe mama ta!

| BooBU a răspuns:

Nu este deloc adevarat.Chiar daca ai sanii mici asta nu inseamna ca nu poti purta sutien.Sutienl nu face altceva decat sa-ti arate sanii mai fermi, mai mari, si cu forma. Dar nu ii face mici, sau sa-i lase. Exista sutiene pentru cei de 10 ani(foarte foarte mici) pana la femei mature(babelaughing) Dar daca crezi ca a venit timpul cumpara-ti un sutien pe marimea ta(sunt foarte ieftine). Te pup

| KristinaK a răspuns:

Salut Girl_5668 eu tot am 15 ani abia impliniti adica o sa implinesc in septembrie, eu por sutien din clasa a sasea de la 12 ani si am sanii normali por sutien cu paralon ca altul nu gasesc.Nu as spune ca sutienul afecteaza cresterea sanilor, ba din potriva ii protejeaza de friguri, e recomandat de doctori ca ei sa fie la loc cald.Doctorul meu m-a sfatuit sa port...dar fa ce iti spune mama ta, ca oricum o s-o asculti pe ea nu pe noi...