| PinkSugar a întrebat:

Hey fetelor..eu port sutien numai cand ies din casa si cand stau in casa nu port si la fel cand dorm... daca stau fara o se mi se lasa sanii? si daca puteti sa-mi dati niste exerciti pentru sani ca sa nu se lese...

Răspuns Câştigător
| TweetyRebeLa a răspuns:

Bustiera nu are ce rau sa-ti faca. Chiar daca alegi bustiera, sutien clasic sau sutien din silicon, toate trebuie alese pe masura ta si sa te simti comod in ele. Atata timp cat sanii tai nu vor fi stransi sau intr-o pozitie nenanurala totul va fi bine! Eu personal am sutien din silicon fara bretele, sunt doar cupele si ma simt foarte bine cu el. Pot sa port orice fel de haine fara sa se vada dungile acelea ingrozitoare sau bretelele. Pare mai natural si nu ma mai dor nici sanii. kiss

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanii nu se lasa nici daca porti, nici daca nu porti sutien. Se lasa daca esti sedentara si nu faci sufiecienta miscare incat pectoralii sa aiba tonus. Exercitii fizice nu stiu, dar iti pot spune ca te ajuta enorm treaba in casa. Miscarile ample ale bratelor pe care le folosesti cand speli rufe de mana, cand speli tocaria, usile, geamurile, freci mochete/parchet/gresie/faianta te ajuta enorm. Daca faci treaba in casa in ritm normal pentru o adolesenta, adica zilnic 1-2 ore, o sa ai sani fermi

| ynna93 a răspuns:

Stai linistita ca faci foarte bine, nu e bine sa porti mereu sutienwinking

| Seby90 a răspuns:

Daca te deranjeaza sutienul, np vin si ti-i tin eu, ce zici?

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Seby90):

Lasa fata, mai!

| Seby90 a răspuns (pentru Cristinaaaaaaaaaaaa):

Am incercat si eu sad... Nu ma poti judeca pentru atat doar :3.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Seby90):

laughing puppy dog eyes mititelule.

| Seby90 a răspuns (pentru Cristinaaaaaaaaaaaa):

Moama ce rautate e, egoista, tot pentru ea! Bine ma, asa sa fie phbbbbt

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Seby90):

laughing aaaaaaarrrr.

| Ella3133 a răspuns:

Si bine faci, cu cat porti sutienul mai putin cu atat sanii vor fi mai fermiwinking

| denisa123456 a răspuns:

Din contra in timp ce porti sutienu, sani cresc si atunci ti le lasa.

| TweetyRebeLa a răspuns:

Asa cum au spus si ceilalti sutienul chiar nu face bine sanilor. De aceea trebuie ales unul care sa nu te incomodeze si care sa nu-ti provoace dureri oricat de mult este purtat. Iar exercitii gasesti aici: http://www.divahair.ro/......ni_frumosi http://www.divahair.ro/......ni_frumosi Sper ca te-am ajutat. Funda?:D

| PinkSugar explică (pentru TweetyRebeLa):

Dar bustierea este la fel?

| TweetyRebeLa a răspuns (pentru PinkSugar):

Bustiera nu are ce rau sa-ti faca. Chiar daca alegi bustiera, sutien clasic sau sutien din silicon, toate trebuie alese pe masura ta si sa te simti comod in ele. Atata timp cat sanii tai nu vor fi stransi sau intr-o pozitie nenanurala totul va fi bine! Eu personal am sutien din silicon fara bretele, sunt doar cupele si ma simt foarte bine cu el. Pot sa port orice fel de haine fara sa se vada dungile acelea ingrozitoare sau bretelele. Pare mai natural si nu ma mai dor nici sanii. kiss

| Jenny21 a răspuns:

Nu o sa-ti dau exemple de exercitii pentru ca nu stiu.Dar vreau sa-ti spun ca nu e rau daca porti sutien doar atunci cand iesi in oras(adica sanii nu o sa se lase in nici intr-un caz, asa cum crezi tu).E chiar foarte bine.Sanii au nevoie de putina libertate ca sa creasca.Cand porti sutien, ei sunt acoperiti complet si nu mai au spatiu, astfel exista riscul sa nu mai creasca(asta daca esti in perioada de crestere).

| ScreamMyName a răspuns:

Daca porti sutien, sanii tai se vor lasa mai mult decat daca nu il porti. Deci, in concluzie este bine ceea ce faci. happy Exercitii nu cred ca exista, sanii se lasa datorita gravitatiei.