| Bendes a întrebat:

Am 15 imi si am o problema. Am prea mult par pe picioare este des si brunet. Nu ma simt in largul meu a inceput sa imi displaca. Vreau sa ma epilez si am cateva nedumeriri. Daca ma epilez pe picioare va trebui TOT? Sau doar gambele? Ma ajuta cineva? Dezavantaje / Avantaje?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Poti incerca mai intai sa iti decolorezi parul cu apa oxigenata, pur si simplu torni apa oxigenata pe par si el se va face blond, daca insa si asa tot nu te simti bine poti sa il epilezi, cel mai bine ar fi cu ceara calda dar poti incerca si cu crema epilatoare daca nu vrei sa te doara.

| Farmec a răspuns:

Recomandam sa folosesti crema depilatoare din gama Farmec (http://farmec.ro/......-101.html) dupa care sa aplici balsamul dupa epilare (http://farmec.ro/produse/corp/balsam-dupa-depilare-106.html). Acest balsam are o acţiune ultra calmantă, emolientă, hidratantă şi conferă pielii catifelare şi prospeţime după depilarea prin orice metodă.Se aplică după îndepărtarea părului nedorit, pe pielea curată, prin masaj uşor.
Vitamina A combate procesele oxidative, regenerează şi menţine capacitatea de apărare a pielii. Uleiul din flori de Sunătoare calmează iritaţiile având acţiune antibacteriană, antiinflamatoare, epitelizantă, iar Extractul de Boswellia Serrata este un remarcabil antiiritant, care reduce în totalitate roşeaţa pielii.

| Anucea a răspuns:

De obicei pana la genuchi este mai des si acela trebuie epilat mai des. Iti recomand sa nu te epilezi si de la genunchi in sus pentru ca va creste si se va vedea si mai urat. Atunci cand se va cunoaste mai tare poti si sus. Iti mai recomand sa te epilezi cu ceara sau crema nu cu big-ul, stiu ca este mai usor dar dupa iti va creste mult mai repede firul de par.