| gimliboom a întrebat:

Am 19 ani si imi cade parul exagerat de mult...cauzele sunt folosirea fixativului zilnic in perioada scolara, ca deh, sa ma placa fetele... cu spuma si gel nu imi sta nici macar un fir si am recurs acum vreo 4 ani la fixativ si nu m-am oprit de atunci.

Deja a inceput sa-mi cada parul in stanga si dreapta bretonului, sa se faca o carare... ce mi-ati recomanda sa folosesc mai natural pentru a-mi face parul? auzisem de chestii de apa cu zahar...

2 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

Eu ti-as recomanda bere, daca folosesti foarte des vei observa o schimbare in ceea ce tine de caderea parului si il si intareste.Am cunsocut persoane care au avut aceeasi problema ca si tine si au au folosit bere. Ai incercat in loc de fixativ si gel Taft nr.6, pentru ca e imposibil sa nu-ti stea parul cu el? Poti sa incerci daca vrei, poate e mai bine decat fixativ.

| 0rlando a răspuns:

Este foarte posibil ca nu fixativul să fie de vină, ci mai degrabă este o problemă ereditară.