| Laariss a întrebat:

Am achiziționat de curand o pereche de pantofii din piele, dar mă rod la spate. Sunt mărimea 38, marime pe care o port. Nu sunt ficsti pe picior, un pic larguti.
Ce as putea sa le fac sa nu ma mai roadă?
Cel mai bun raspuns, primeste

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Te bat la spate deoarece sunt noi, trebuie sa i porti sa se lase pielea pantofului, poarta i la inceput prin casă cu un ciorap mai gros o șosetă groasă sa fortezi pielea pantofului, îi poti duce la un cizmar sa i pună pe calapod sa i întinda daca nu se lasa pantoful după ce îi porti dar există riscul sa îi lărgeasca si sa i ti scape din picior, nu ai spus, pantoful are baretă? Din moment ce sunt putin mai lărguți nu trebuie dusi la cizmar ca i largeste si mai tare, si din cauza asta ca sunt putin mai largi te bat la spate deoarece piciorul alunecă in pantof, pune pansament urgo la picior sau plasturi commpeed pentru rani cauzate de pantofi, gasesti la farmacie, au toc pantofii? Cit de inalt si ce culoare sunt? Sa i porti sanatoasa. Ce varsta ai? Mersi.

| Laariss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt pantofi oxford, culoarea nude. Mersi pentru sfaturi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Laariss):

Mersi si eu pentru fundă, ce varsta ai? Ce inăltime au tocurile? Sanatate multă.

4 răspunsuri:
| Andreea213 a răspuns:

Cred ca te rod pentru ca nu te-ai obisnuit cu ei. Ar trebui sa pui un plasture in locul unde te jeneaza si da ii porti mai mult.

| Savantul2017 a răspuns:

Buna! Probabil ca te rod tocmai fiindca sunt putin largi, cea mai buna varianta (daca nu au trecut 30 de zile de cand i-ai cumparat ) este sa mergi sa ii schimbi. Daca nu ii poti schimba singurul lucru pe care il poti face este sa porti sosete mai groase (nerocamandat la caldurile de afara) sau sa pui leocoplast.