| IateyourCookie a întrebat:

Am auzit ca dupa ce te epilezi(ex. picioare) nu ai voie sa te expui la soare/plaja... E adevarat? Si daca e adevarat cat timp nu am voie sa ma expun la soare? MS

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poți expune la soare după ce pielea și-a revenit (nu mai este roșiatică după epilat sau nu mai prezintă iritație!).
După 2-3 ore cu cremă solară de protecție cu factor ridicat pentru a preveni roșeala și chiar arsurile solare.
Pa, pa.

| TwixulDrept a răspuns:

Da, este adevarat.Cel mai indicat ar fi a doua zi. Dar daca e musai sa te duci foloseste protectie solara ridicata. De asemenea dupa epilare nu trebuie sa folosesti produse cu alcol : servetele umede sau spirt. big grin

| ikram a răspuns:

Asta daca te epilezi cu o crema depilatorie (in general scrie pe ambalaj).

| CoffeeTIME a răspuns:

Pană cand îti creste părul la loc rolling on the floor

| kittiecat a răspuns:

Nu are nici o legaturawinking.cel putin eu asa stiu.eu m.am expus la soare chiar daca m.am epilat si nu s.a intamplat nimic.winking

| maddiemadalina a răspuns:

Da este adevarat...doar ca aproximativ cateva ore (5 ore).Dar dupa aia poti sa staiwinking