| Little Kid a întrebat:

Este adevarat ca daca te epilezi ti se ia bronzul de pe picioare?
azi am fost la plaja si am capatat un bronz frumos ciocolatiu insa trebuie sa ma epilez.
am auzit de la niste prietene ca ti duce bronzul daca te epilezi cu bigul
e adevarat?

Răspuns Câştigător
| narcisa a răspuns:

Din cate stiu bronzul nu se ia doar ca atunci cand ai par zona unde se afla pare mai bronzata.
incearca sa te faci cu epilatorul pentru ca daca te vei face de 2-3 ori parul se va face mai rar si nu va trebui sa te faci decat o data pe saptamana.
fundita?

3 răspunsuri:
| Mara_1046 a răspuns:

Da, e partial adevarat. Epilandu-te cu aparatul de ras ti se exfoliaza si pielea, acel prin strat care, de altfel, este si acela care s-a bronzat. De asemenea, este recomandat sa nu iti exfoliezi pielea dupa brozare, cel putin cateva zile, daca vrei sa iti pastrezi un bronz frumos. Poti incerca si lotiuni pentru mentinerea brozului. Gasesti ieftine la Avon sau Oriflame sau putin mai scumpe (gen Nivea sau L`Oreal) in magazinele de specialitate.

| alina_6660 a răspuns:

Nui adevarat bronzul nu se da jos nu te mai epila cu bigu ia-ti aparat sau ceara este mai eficient

| laura_5995 a răspuns:

Nu ti se ia bronzul.