| LittleBrunette a întrebat:

Am auzit ca iarna aceasta se poarta manichiura nude, adica simpla, ce parere aveti?happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.flu.ro/galerie/582/Manichiurapentrutoamna-iarna2011-2012.html
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este adevărat, dar îți garantez eu că o manichiură frumos decorată pentru sărbătorile de iarnă, va da întotdeauna bine.
Nu trebuie nici să exagerăm cu o mulțime de ștrasuri/culori, dar nici un french simplu nu este ok, având în vedere că este atmosferă de sărbătoare.
Ideală ar fi o combinație roșu + alb și un fulg de nea făcut din ștrasuri, pe unghia de la degetul inelar.
Baftă!

| Lacoste a răspuns:

Manichiura nude e foarte frumoasa, eu asa imi fac unghiile cel mai mult, e simplu si elegant in acelasi timp.

| wertori a răspuns:

E frumoasa, eu folosesc nuante nude si imi plac, dar cateodata mai ies din culorile astea si mai folosesc si nunate tari : negru, rosu, albastru ca dupa aia devine plictisitoar sa fii mereu la fel.

| Tweetymrrr a răspuns:

Ei bine, e şi asta ceva. Oricum, tu poţi încerca ceva mai jucăuş, spre exemplu o unghie albă, una roz mai deschis sau un model simplu făcut cu verde sau roşu( asta aşa, ca să te sortezi cu atmosfera de Crăciun).
Succes!

| angel74dm a răspuns:

Foarte rău ai auzit, chiar acum când accesoriile pentru unghii au explodat, că sunt milioane de variante pe piaţă...

| LittleBrunette explică:

Mda,eram la Mc si erau ceva reclame si am citit ca se poarte manichiura simpla cu unghii foarte scurte si am ramas socata... si eu stiam la fel ca tine. Oricum mersii!>big grin