| fratiikaramazov a întrebat:

Vreau sa folosesc argila pentru fata ca am auzit ca e buna si face bine la ten. chiar functioneaza? cum se procedeaza? multumesc :X

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Pui in ceva putina pulbere de argila si amesteci cu apa sau zeama de la o lamaie. O intinzi pe fata si astepti pana se usuca, apoi te speli.
Eu o folosesc pentru ca aveam foarte multe cosuri, acum o folosesc din cand in cand, cam o data pe saptamana sau la doua saptamani.Intr-adevar, e chiar buna!
O zi placuta!

2 răspunsuri:
| AlecsandraaaBg a răspuns:

Pui argila într-un castronaș, apoi pui lapte și amesteci. Atât! Este foarte simplu! Pe fata pui mai mult în zonele afectate cel mai mult. Lași maxim o ora-minim o jumătate de ora. Sper ca ți-am fost de ajutor.

| madalinanastase a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti argila mai bine cumpara o crema sau masca dar nu folosi argila pentru ca ai sa imbatranesti crede-ma
:*