| FixBadDecisions a întrebat:

Am auzit ca uleiul de ricin este bun pentru cresterea parului, daca il folosesc o data pe saptamana inainte sa ma spal pe cap cam cati cm imi va creste in 4 luni? (estimativ desigur)

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta puțin, dar nu face minuni.
Rezultatele se văd după câteva luni și sunt discrete.
Adică parul creste normal in medie 1 cm pe luna, cu tratamentul asta e posibil sa ajungi la 1, 5-2 cm nu mai mult. El este mai mult pentru intarirea rădăcinii firului de par.
Eu îți recomand șamponul pentru creșterea parului de la Favisan, îl găsești la Plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim. Dar eu recomand uleiul de cocos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să îl arunci și să înlocuiești uleiul cu apă+vitamine.
Adică să mănânci bine (nu tu prăjeli, dulciuri, sucuri acidulate etc ) și să bei necesarul zilnic de apă- 40-50ml x nr kilograme.
Pe lângă asta, te poți ajuta de complex b, calciu, biotină.

Răspuns utilizator avertizat