| Bella1love a întrebat:

Cine a folosit tratamentul cu ulei de ricin pentru cresterea parului? Daca il folosesc o data pe saptamana, intr-o luna cam cati cm creste?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Uleiul simplu e prea gras pentru par, si cam foarte greu de scos din par.
Eu folosesc o masca de regenerale cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.
Nu am cum sa iti spun cat o sa creasca, parul de obicei creste cam 1mm pe zi ( in general- fara masca), dar depinde de fiecare organism in parte, si sa fiu sincera nu mi-am masurat niciodata parul.

| Bella1love explică (pentru LaLaura):

Deci daca m-as da doar cu ulei de ricin, ar fi foarte greu sa il scot din par?

| LaLaura a răspuns (pentru Bella1love):

Da, foarte oarte greu, prima data am incercat asta, cu o discheta demachianta ma dadeam la radacina. Si crede-ma ca m-am spalat de 2 ori cu sampon si m-a clit foarte bine si tot era unsuros parul, plus ca uleiul iti ingrasa parul.
A doua zi m-am splat din nou pe par, si asa s-a dus.

3 răspunsuri:
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Eu am folosit doar ulei de ricin.Si intr-adevar se spala mai greu, dar nu imposibil. Eu ma spalam de doua ori cu sampon (udam parul -> samponam ->clateam -> samponam -> clateam, apoi balsam si totul a fost bine ). Mi-a crescut in jur de 2-3 cm/luna.