| cocco a întrebat:

Am auzit de multe diete, o singura problema SUNT PREA MULTE, ce dieta imi recomandati, care e cea mai buna? ati incercat-o? as vrea sa slabesc cam 5 -6 kg... app:fac sport!
funda!

3 răspunsuri:
| Babydoll_4700 a răspuns:

Incearca dieta montignac sau disociata, poate te ajuta. Eu am incercat-o pe cea disociata si am slabit in 2 saptamani 4 kg big grin

| alexmircescu13 a răspuns:

NU e bine sa ceri sfaturi din astea pe nici un fel de forum. Nimeni de aici nu-ti cunoaste organismul, metabolismul, daca ai suferit de vreo boala, daca esti sau nu anemic(a). Sunt o multime de factori specifici care se iau in calcul la stabilirea unei diete. Regimurile nu sunt universal valabile. NU, NU, NU! Universal valabile sunt o alimentatie echilibrata, miscare cat mai multa si (desi poate parea paradoxal) somnul zilnic, atat cat iti cere organismul. Pentru aprofundare in stabilirea unei diete e necesara discutia cu un specialist in nutritie, sau chiar si in boli interne, care sa tina cont de TOTI factorii care iti influenteaza metabolismul. Succes!

| Derator_Mo_1971 a răspuns:

Nu exista "cea mai buna"...trebuie sa functioneze pentru organismul/metabolismul tau; iti pot da un link, orientativ...
http://antrenorulmeupersonal.ro/unelte/cate-calorii-ard/

sper sa iti fie de folos! citeste informatiile despre calorii produse/consum calorii cf activ fizice...cam tot ce gasesti acolo!

p.s. pastilele de slabit, infometarea sau vestita supa de varza nu sunt optiuni sanatoase!