| butterflyy a întrebat:

Sunt foarte suparata, am o problema cu greutatea nu reusesc sa slabesc am facut si sport am tinut si diete dar degeaba, nu reusesc sa dau nici un kg jos. Poate ma ajutati cu vreo dieta minune care ati incercat o sa o pun si eu in practica multumesc:*

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Intr-un timp si eu ma vedeam foate grasa, dar de fapt eram doar plinutalaughing.
Am reusit sa slabesc 4 kg in 4 zile.Ma crezi? Am baut apa calda, aproape 3 litri pe zi, mancam lamaie pentru a-mi taia pofta de mancare.Si multe fructe.In 4 zile m-am facut o gagiucuta sexi si reawinking. In aceste 4 zile am rezistata asa, gandindu-ma ca trebuie sa am un mod de viata sanatos, nu face bine la ochii sa fii gras, mai ales pentru ca traim intr-o tara plina de prejudecati.
Iti doresc mult succes, gandeste pozitiv, te va ajuta!
Si eu ma pun pe dieta de luni{iarlaughing }am facut putina burtica si nu sta binestraight face.

Bafta.

3 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Dieta minune? pai sti draguta unde e dieta minune? mintea ta te poate ajuta sa slabesti nu dietele
Sti ca cu cat esti mai stresata ca nu vei slabi cu atat vei slabi mai putin, stresul duce la un metabolism prost
Nu mai manca dupa ora 7, si masa de seara sa nu fie decat ceva la modul un iaurt cu putina paine sau fara
e foarte important sa mananci dimineata, astfel incat PANA la masa de pranz sa nu iti fie deloc foame, poti manca o felie de paine cu niste salam sau ceva sunca si un iaurt, dar fara sa o ungi cu foarte multa branza topita, este foarte grasa, si branza topita si pateul.
La pranz ia-ti 2-3 castraveti micuti, ne-murati, si mananca ceva nu foarte zemos, cum ar fi un piept de pui cu nu foarte multa paine, si recomandabil paine intermediara, e aia nici alba nici neagra; D

Dupa ce mananci masa de seara(chiar si inainte sa o mananci ) : du-te o jumate de ora cu bicicleta, sau fai un jog, sau plimba-te putin, fai ceva care consuma calorii. Tot ce conteaza este sa nu te culci cu burta plina seara.

Conteaza foarte mult sa nu schimbi dietele happy also
abtine-te de la ciocolata, o ciocolata milka la vreo 120 de grame are cam 520 de calorii pe suta de gram, gandeste'te ca o femeie de 60 de kilograme ii trebuie in jur de 1800 - 2000 de kalorii pe zi, ce depaseste ingrasa, ce e sub te slabeste. Bicicleta consuma cam 14 (?) kalorii pe minut la o viteza constanta de 25 de kmph.winking bafta

| DraIneR a răspuns:

Ha! la fel sunt si eu
Raspunsul este sa mananci putin si des. Cand mananci nu trebuie sa astepti sa-ti spuna stomacul ca te-ai saturat daca mananci jumate din mancarea din farfurie sau mai putin iar apoi bei un pahar mare de apa, intr-o jumate de ora nu-ti va mai fii foame si vei avea senzatia de saturare.
sau alt truc bea multa apa inainte de a manca asteapta 15 minute iar apoi mananca. Nu vei putea manca mult.
Fa mult sport, practica bascket-ul sa te inalti si astfel latimea se va transforma in lungime happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca nu merge sa slabesti nici cum, te-as sfatui sa mergi la un endocrinolog sa-ti faca un control, se poate sa ai probleme cu glanda tiroida si atunci degeaba incerci, ca nu reusesti...
Tine-ne la curent!:*