| hello1234 a întrebat:

Heey TPU! imi puteti da si mie cateva diete? am 14 ani si as vrea sa slabesc fac si sport dar imi trebuie si o dieta adecvata. va rog sa-mi dati diete pe care le-ati folosit si voi va rog...happy

Răspuns Câştigător
| vladelvis a răspuns:

Salut,eu am slabit 15KG intr-o luna fara nici o dieta!
In fiecare zi m-am dus la fotbal cu prieteni alergam mult chiar daca oboseam, si mancam mai putin sa nu ma satur, si am mancat doar salata si fara carne!
Dietele nu functioneaza!
Daca respecti ce am zis o sa slabesti 100%! Bafta!

3 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Nu mânca după ora 6, și fă sport!
A, și să nu te culci după ce mănânci.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La varsta asta nu e nevoie de o dieta. Elimina complet bauturile carbogazoase, cartofii prajiti-si fripturile-consuma-le in abur sau inabusite, redu painea si pastele, elimina complet sosurile pe baza de faina.Foloseste multe fructe si legume, dar intre consumul fructelor si alte alimente fa o pauza de 3-4 ore, pentru a evita fermentarea.

| hello1234 explică:

Multumesc mult tuturor! V-as da funda la toti dar nu pot sad