| Elly007 a întrebat:

Am avut cosuri si mi-a ramas semne (si acum mai am dar foarte putine ) ce as putea face sa scap de semne? pls help. dau fundita big grin

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga @Elly007, semnele nu trec atat de repede, pe cat ne-am dori (depinde de organismul fiecaruia), dar te asigur, ca in timp vor trece de tot sau aproape de tot, in functie de gravitatea cicatricelor lasate. Insa pentru a-ti ajuta pielea sa se regenereze, te-as sfatui sa folosesti apa termala de la Avene, vitaminele E, A, C, Zn (pe cale orala) + o alimentatie sanatoasa, bogata in vitamine, si o crema foarte hidratanta si hranitoare, poate fi crema de galbenele sau una de la Avene potrivita tenului tau (le gaseti la o farmacie). Bafta si sanatate multa! peace signwinking kiss

| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt

| andreig a răspuns:

Auzi peeling! Peelingu iti arde toata fata si nu cred ca esti medic ca sa ii spui asa ceva, din auzite e usor! Sunt multe metode cea mai indicata este sa faci cateva sedinte deloc dureroasa sau scumpe cu un aparat Bioptron, cu niste raze foarte bune care o sa ti le vindece. Rezultatele o sa le vezi de la prima sedinta, 10 min este o sedinta iar pretu in jur de 10-12 ron

| Vogelspinne a răspuns:

Consulta un Dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NOname a spus foarte bine! Are dreptate. Nu cred, ca mai am ceva de adaugat.

| Diiii a răspuns:

Din cate stiu eu semnele de la acnee nu trec cu ceva creme, solutii etc. Dar totusi depinde depinde de acnee. Cel mai recomandat insa am auzit sa fie un peeling.

| jorj_9912 a răspuns:

Si eu am avur foarte multe cosuri si mi-au trecut dupa ce in fiecare seara ma dadeam cu ceva mentolat de la farmacie... dupa o luna mi-au trecut si acum nici nu zici ca am avut candva costuri.