| andreea964 a întrebat:

Am citit pe net ca vitamina E ajută la estomparea ridurilor/ linii fine de sub zona ochilor. A folosit cineva, are efect?

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Hmm, folosesc si citesc opinii bune despre produsul Perle Bleue, a mea de asemenea fiind buna. Poti citi mai multe despre acest produs pe internet happy

| nugasescusernameliber a răspuns:

Vitamina E, la fel ca alte uleiuri naturale(ulei de cocos, de migdale, de avocado, masline, etc) pot ameliora si hidrateaza pielea aceea care e mai sensibila. Insa de disparut din pacate, nu vor disparea total. Poti folosi pentru ameliorare si sa previi aparitia altor riduri, rau nu iti va face.

| RaissaToader a răspuns:

Nu am folosit pentru riduri sau linii fine, in schimb aplic in fiecare seara Vitamina E sau Vitamina A pe intreaga fata, si vreau sa spun ca e extraordinara pentru ten. Uneori, combin ambele vitamine.(Refac tesuturile, eu in trecut avand probleme cu acneea) Deci, sincer iti recomand, nu ai nimic de pierdut, iti spun din propria experienta.