| Diiana232997 a întrebat:

Am citit undeva ca daca bei in fiecare zi un pahar de apa fierbinte slabesti.Nu stiu chiar in cat timp. Oare chiar functioneaza?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce mănânci este recomandat să bei ceva cald, ajută la digestie și împiedică depunerea de grăsimi.
Pa, pa.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

O matusa a baut 3luni in fiecare seara un pahar de apa fierbinte si a dat jos 3kg.Acum depinde si de organismul tau happy

| Alexandra. a răspuns:

Sa fiu sincera... big grin eu nu am mai auzit de chestia asta. blushing

| ruxybelle a răspuns:

Da este adevarat, dar daca vrei poti sa bei si un ceai fierbinte(fara lamaie sau miere sau zahar).

| ruxybelle a răspuns:

Pai da stiu am auzit si eu... ca cica arde grasimile

| dienuk a răspuns:

Ai inteles gresit, daca bei cu o jumatatea de ora inainte de masa un pahar cu apa calda, iti reduci pofta de mancare. este un truc, care duce pas cu pas la slabire, la fel cum si daca consumi cu un sfert de ora inainte de masa "micul antifoame", o cantitate mica dintr-un aliment bine ales, de exemplu: un morcov mic, citeva frunze de salata verde, citeva lingurite de iaurt, o bucatica de brinza nesarata, o bucatica de carne alba rece, iti scade pofta de mancare. big grin

| Diiana232997 explică:

Pai cica ar venii de la chinezi.big grin

| dana_7218 a răspuns:

Personal in fiecare dimineata beau un pahar cu apa plata pe stomacul gol pentru digestie, chiar are rezultate. stiu de la matusa mea ca bea o cana de apa fierbinte pe stomacul gol, si cica asa a slabit, dar cred ca poti sa bei un ceai, eu in restul zilei beau cam 1litru de ceai (diferite ceaiuri pentru digestie, pentru slabit) cam pana in ora 16 asta ca sa nu am probleme noaptea cu dus-ul la baie, dupa aceea beau apa plata atat cat am nevoie in cursul zilei, dar in total beau lichide 2 litri fara nici o problema. si eu vreau sa slabesc si crede-ma ca a inceput sa dea roade. mai multe detalii daca te intereseaza mai vorbim

| lilit a răspuns:

Am auzit si eu dar din cate am inteles se bea dimineata pe stomacul gol.Cica scade pofta de mancare. Dar nu am incercat asa ca nu iti pot garanta ca functioneaza(doar ma bagam si eu putin in seama laughing ).

| yoyo10 a răspuns:

Miscarea e singura care te ajuta sa slabesti. Alimentatia de oricefel nu are menirea de a slabi ci de a-ti da energie, energie care neconsumata se tranforma in grasime, grasime care nu se topeste atunci cand transpiramlaughing ci se arde atunci cand ne miscam. Cat despre apa calda... ma abtin... de fapt nurolling on the floor))))))))) e o prostie!

| Diana7383 a răspuns (pentru yoyo10):

De fapt tu esti proasta, cura functioneaza