| alina14 a întrebat:

Am culoarea pielii prea alba ca spuma laptelui si nu-mi place, am stat toata vara la soare special sa ma bronzez dar pe degeaba ca tot alba sunt. Stiti leacuri ceva care sa-ti inchida un pic culoarea pielii?

8 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Foloseste o crema autobronzanta ar fi cel mai bun sfat, chiar daca nu sunt prea bune.si una de calitate.ai grija cum o intinzi sa fie uniform si sa te speli pe maine dupa.erau la nivea niste creme de corp care au si autobronzant in ele.ar fi mult mai bine sa incerci una asa decat un autobronzant, desi acesta are efecte mult mai rapide
si incearca sa nu mai stai mult la soare, mai ales ca tu ai tenul alb. te vei inrosi sau si mai rau arde, acest tip de ten fiin mai sensibil, asa ca ai mare grija, ksa nu. ti faci mai mult rau
baftawinking

| YLLL a răspuns:

Nici eu nu. s tare neagrathinking
Mai de mult, la camin colegii imi ziceau gâsca parcathinkinglaughing)
dar acum nu mai is asa alba.
pai nu stiu niciun leacthinking
eu am auzit ca persoanele blonde, au pielea mai sensibila.

Bye, bye:*
Mimiliciouslove struck

| eu_stie_tot a răspuns:

Nu vreau sa te ingrijorez dar este o afectiune care consta in faptul ca pielea ta e mai sensibila la soare si nu produce melanina. Nu mai stiu exact cum se cheama. Stiu ca si Michael Jackson avea un caz f grav. Cat despre leacuri da stiu unul: lichidul din nucile verzilaughing dar nu te sfatuiesc sal incerci. Contine iod si iti innegreste pielea pentru vreo saptamana.
De obicei afectiunea asta o ai din nastere si e mai frecventa la persoanele roscate. Esti roscata?

| rozalia25 a răspuns:

Cremele autobronzante sunt destul de ok, si nici nu produc cancer caci mersul la solar produce. Nici nu sunt scumpe.

| alexa_3514 a răspuns:

Eeeeeeeeeee draga asta sigur merge si nu rad de tine
du-te la solar sau fa altceva dar sa stii ca va fi plictisitor
aprinde o lumanare poastila si tine-o foarte aproape de piele. nai sa te arzi
sau mai bine foloseste lotiune autobronzanta de la nivea
sau servetele autobronzante de la avon:self-tan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leacuri? pai a mai intrebat cineva mai demult pe site si s-a a spus ca sucul de morcovi ar fi bun.alt leac... uleiuri de plaja ai incercat? bine, asta nu-i leac, dar ofera pielii o culoare aurie, frumoasa.

daca ai pielea sensibila, tip 1, adica par blond si ochi deschisi la culoare, ai grija sa nu exagerezi cu statul la soare, altfel te arzi, te inrosesti si in timp poti avea probleme mai grave.nu uita si de lotiune de protectie solara.nu se poate sa nu te bronzezi niciun pic, daca stai regulat la plaja.pentru inceput, stai doar 20-30 minute, apoi, treptat, poti sta mai mult.incearca pe cat poti sa eviti si orele critice 12-17 dupa-amiaza, mai ales in lunile de vara iulie si august, cand soarele e foarte puternic.

fa un dus inainte si da-ti si cu o crema hidratanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi o crema auto-bronzantawinkingam incercat odata. e buna. Dar nu mai sta la soare mult daca ai pielea ff alba pentru ca se face batrana sh rosie.

| deeacrystal a răspuns:

Draga Alina ai pigmenti foarte slabi in piele, iti dau o reteta pe cu care te poti inegri putin :pune in vana apa calda si dune coji de nuca lasale 20 min pana apa prinde o culoare mai egricioasa dupa care te bagi acolo si stai jumatate de ora, fa acest tratament cam de 10 ori si va avea un rezultat foarte bun dupa aceea ca culoarea sa se mentina cumpara o crema de corp cu ph foarte mare.