| carmen_zamfir a întrebat:

Am cumparat o pereche de cercei cu surub, dar am pierdut un surub. Exista vreun loc de unde pot sa cumpar altul?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Incearca la o bijuterie, daca cerceii sunt din metal pretios ( aur, argint, platina ), daca nu, incearca la un magazin de gablonturi...

10 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Peste tot se gasesc cercei de plastic..ieftini...cu surub.Iti cumperi o pereche...ca e doar cativa lei...si te`ai facut cu surub

carla
| carla a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Am cumparat unii fff simpli si ieftini cu surub si am folosit surubul la perechea de cerceii unde pierdusem unul din suruburi.

| LuS[z] a răspuns:

da la magazine de bijuterii sau in molluri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate lua un alt surub de la alt cercel sau de la amindoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati o alta pereche de cercei, nu foarte costisitori si vei avea suruburi de rezerva; asta daca cerceii tai nu sunt din aur sau argint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cercei sunt din metal pretios, te poti duce la bijutier sa-ti faca un surub la fel ca cel pe care un-l mai ai. Iar daca cecei sunt obisnuiti te poti duce la magazinele de gablonturi sau in piata de haine de la Obor acolo sunt mai multe zorzonele si poti cere vanzatoarelor sa-ti dea contra cost surubelul dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara alta perechie de cercei si iei surubu tongue sau alta varianta nu ai acasa alta perechie de cercei cu suru? poti lua surubu ce la cercei ceilanti...

| felician a răspuns:

sincer nu ai decat sa gasesti acelasi model si sa iei o pereche nu ai unde asta este tranzitia de piata cine ar fi prost sa dea unul sincer

| valeria_popoviciu a răspuns:

Nu cred, dar, daca ai alta pereche de cercei cu surub, poti "imprumuta" unul de la perechea cealalta. Doar nu ii porti in acelasi timp pe toti. tongue

| florina_nicoara a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. Totusi, iti recomand urmatoarea chestie: cumpara-ti de la un magazin de bijuterii mai ieftine niste cercei foarte ieftini, cu surub, si foloseste surubul de la ei pentru cerceii tai.