| OchideSmarald94 a întrebat:

Hei! Am si eu o problemă. Am cumpărat niște cercei cu șurub, iar unul dintre șuruburi mi-a rămas blocat in gaura urechii. Cum il pot scoate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| silvipisicutza a răspuns:

Încearcă fie sa te uiti cumva cu doua oglinzi sa vezi in spate, fie sa ceri ajutorul cuiva să-l scoata cu o penseta. Daca nu reusesti, poti sa te duci la spital la urgente si te rezolva imediat, dar nu astepta prea mult sa nu se infecteze. Noroc!

| OchideSmarald94 explică (pentru silvipisicutza):

Ms,chestia cu oglinzile m-a azurat mult!

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Daca nu-l poți scoate usor, fugi la doctor fiindcă se infectează si mai faci cine știe ce minune acolo. Data următoare fii mai atenta cu astea! Numai bine!

| OKGirl a răspuns:

Cred ca ar trebui sa rogi pe cineva sa ti-l scoata cu penseta. Sper sa reusesti happy