| nellyneliana a întrebat:

Am facut o mare prostie m-am tuns bob si cu breton acum vreo 2 luni.Parul meu nu este drept si petru tunsoarea asta trebuie indreptat dupa fiecare spalare.Nu vreau sa il mai indrept ca se arde de la placa. Cum as putea sa il asez? Trebuie sa merg si la o nunta si tot nu vreau sa il indrept.Cum sa il coafez? Multumesc! Bretonul e tuns super aiurea adica mi l-a facut prea gros, e din crestetul capului taiat! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| xasshleey a răspuns:

Bretonul prindeti-l intr-o parte... in rest poti sa-ti ondulezi parul si sa-l lasi intr-un coc, lejer, si sa iasa niste fire de par din el.
Si nu-ti mai intinde parul cu placa! Si eu am facut prostia de a ma tunde bob, si imi intindeam varfurile, pentru ca niciodata nu stateau drept cum imi place, imi intindeam parul aproape zilnic.
Daca tii neaparat sa il ai drept, foloseste " straight& easy" de la nivea, sau orice alte chestii pentru intinderea parului. Daca e sa fie, pana si cu o perie & uscator de par, iti poti intinde parul, si poate arata mult mai sanatos decat cel intins cu placa!

6 răspunsuri:
| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Http://www.perfecte.ro/......avara.html incearca sa cauti aici nu stiu daca este ceea ce ceri tu dar poate iti foloseste:)

Răspuns utilizator avertizat
| Bloodthirsty a răspuns:

Usuca-te cu feonul si peria sau...( http://www.youtube.com/watch?v=Qxc9VWmYgZo )

| pisw_1405 a răspuns:

Poti sa il faci cu spuma in spate sa stea cret si bretonul sa il indrepti putin o sa stea super.

| gaby600 a răspuns:

Poti folosi o crema de indreptare a parului.winking