| Tureakhsijs a întrebat:

Am fete pe aici care a făcut epilarea definitivă acasă? Dacă da după tratamentul de 4 sedinte la 2 săptămâni ati facut doar retușuri (va cazut îndeajuns părul) As avea mai multe întrebări mulțumesc ????????

8 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Recomand epilarea la salon, de preferat cu laser Dioda. Un specialist este un specialist, iar ipl nu da aceleași rezultate.

| MissRebeca a răspuns:

Cumnata mea s-a facut acasa, si da, dupa cele 4 sedinte s-a observat clar ca nu mai creste la fel de mult, iar la final era foarte multumita. Acum se face de maxim 2 ori la 6 luni, si e foarte multumita de aparat. Nici nu l-a luat pe cel mai scump, a luat unul cu un singur capat, 10 milioane a cistat de Black Friday anul trecut. Si eu am început, dar am facut doar 2 sedinte deocamdata, nu iti pot spune din experienta personala daca da rezultate deocamdata, dar iti spun din sursa sigura ca e totul ok. Doar sa ai grija sa ocolesti alunitele si sa porti niste ochelari de soare, nu e bine sa privesti laserul cand te faci

| Tureakhsijs explică (pentru MissRebeca):

Problema la mine e ca dupa cele 4 sedinte nu mi-a cazut încât să fac doar retușuri, și nu știu dacă pot sa prelungesc acele 4 sedinte până când îmi dă rezultatul dorit?

| MissRebeca a răspuns (pentru Tureakhsijs):

Pai trebuie sa faci 12 sedinte. Ideea cu 4 sedinte era urmayoarea: Dupa primele 4 sedinte începi să observi că aparatul funcționează si parul creste mai rar. Dar tu nu trebuie sa te opresti dupa doar 4 sedinte. Fă 10-12 sedinte, atat se cere pentru ca parul sa nu mai creasca

| Tureakhsijs explică (pentru MissRebeca):

Te faci și inghinal daca dă cu care dintre capete?

| MissRebeca a răspuns (pentru Tureakhsijs):

Cu cel pe care e desenat un cap de femeie. Cu capatul pentru zone sensibile, pe care îl folosesti la față

| Tureakhsijs explică (pentru MissRebeca):

Mulțumesc mult????

| MissRebeca a răspuns (pentru Tureakhsijs):

Pai si funda?