| anonim_4396 a întrebat:

A încercat cineva epilarea definitivă? Eu aş vrea la mustață, axilă, picioare şi total inghinal (există şi parțial), în cazul celor care nu ştiu, dar vor comenta. Din punctul meu de vedere, e o prostie epilarea parțială. Tot am zis să mă interesez, cum se procedează, câte şedințe se fac, cât timp nu mai ai treabă cu părul, care este prețul şi aşa mai departe, dar nu am făcut-o. Mă fac cu ceară la salon, dar ştiți şi voi, e destul de dureros, în unele zone pielea tot nu se obişnuieşte. Ce bine era dacă nu aveam păr, dar să ne bucurăm că avem avantaje, ceara şi epilarea definitivă, (în cazul bărbaților maşina), nu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista epilare definitiva ci doar temporara!
Toate reclamele sunt apa de ploaie, pentru ca nu poti sa suspenzi un proces normal si natural de crestere al parului, care-i normal si natural.
Se poate face o epilare temporarara cu laserul, foarte scumpa, si pentru cateva luni nu ai par pe corp, dupa care parul reapare. Tratamentele cu laser sunt in jur de 8-10 sesiuni, in functie de cat de paros esti, dar cresc intotdeauna, dupa o anumita perioada de timp.

| Andreeush a răspuns:

Nu este definitivă, doar pentru un anumit timp și constă din mai multe ședințe.
E destul de costisitoare.
Poți să faci cancer de la acel laser.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, era una, makeup artist, avea 26 de ani, si a facut cancer de piele, de la epilarea definitiva, si a murit happy https://observator.tv/......37012.html

| raducanuu a răspuns:

Mai bine intrebi un specialist din domeniu care iti poate explica totul despre asta in caz ca mai ai si alte intrebari. Epilarea definitiva cu laser este un proces destul de complex si relativ costisitor. Recomand sa discuti cu cei din echipa Top Medika( http://www.topmedika.ro ).