| pitikaaaa a întrebat:

Am foarte mari probleme cu tenul
deoarece imi apar niste pete(gen pistrui)
si niste bubite micute care nu se vad...decat se simt
nu stiu cum sa scap de ele
din fericire nu am cosui si nici puncte negre in shimb am marii probleme cu petele si bubitele...winking
pff ce as putea face?
s`au cu ce as putea sa ma dau dar vreau ceva natural nu creme sau alte...winkingchesti gen findca am incercat si...nu a avut efect
dau fundita cui ma ajuta

Răspuns Câştigător
| yanna_5618 a răspuns:

1. Pistruii se tamponeaza de 2-3 ori pe zi cu o lotiune preparata din lapte dulce si castravete. Se taie un castravete in rondele mici, se pune intr-o cana, se acopera cu lapte proaspat nefiert si se lasa la macerat 2-3 ore la frigider. Se scurge laptele si se foloseste.
2. Dimineata si seara se tamponeaza pistruii cu o lotiune preparata din ceapa si otet. Se rade fin o ceapa si se amesteca cu 2-3 lingurite de otet de 90 grade. Se pastreaza preparatul intr-un borcan bine inchis, la frigider.
happy

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Incearca cu miere de albine! aplica-ti pe fata apoi apala-te!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Pt pete este o crema buna din acizi din fructe de la Farmec si este 8 lei acum depinde de la ce magazin o iei.Scrie pe ea crema de la farmec pentru pete si pistrui.
Vara fa-ti masca cu zeama de la castravete dar daca ai putea din gradina nu cumparat sa fie natural.insa incearca si cu zeama de la lamaie este buna si pentru pete la fel ca si castravetele.
Si crema e destul de buna
te pup

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Acelea sunt de la Soare...si mama are.Sunt creme speciale pentru astea! Intreaba la farmacie!:*