| Messyhair a întrebat:

Am fond de ten Revlon Colorstay pentru ten gras.Problema e ca am cumparat o culoare mai inchisa decat cea a tenului meu.Eu mai am un fond de ten de la Avon Claming Effects care este prea deschis.Intrebarea mea este : Daca le amestec pentru a obtine o culoare potrivita tenului meu, fondul de ten Revlon isi va pierde din proprietati? Adica va mai impiedica aparitia luciului fetei? Multumesc. Dau fundita celui care imi explica(poate si din proprie experienta).

Răspuns Câştigător
| analexandra a răspuns:

Nu isi va pierde din proprietati, deoarece reactiile chimice dintre 2 fonduri de ten, care au ingrediente similare, nu sunt atat de puternice incat sa duca la pierderea proprietatilor. Si eu fac asta cate odata si chiar iese nuanta potrivita. Incearca mai intai cu o cantitate mica, pentru a nu irosi fondurile de ten. Sper ca te-am ajutat. funda?

5 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Le poti amestecawinking...asa vei obt culoarea pentru tenul tau si fondul de ten Revlon nu isi va pierde din propietati. eu am amestecat 2 fonduri de ten si a iesit f bine.succes!

| dydy1 a răspuns:

Nu are cum sa isi piarda din proprietati, daca le amesteci obtii o culoare uniforma si potrivita daca una e prea inchisa iar cealalta prea deschisa.Si in general fondul de ten impedica aparitia luciului nedorit.

| cocainejunker a răspuns:

Nu. le va avea pe amandoua :si calmare si pentru. ten gras

| gabitzza20 a răspuns:

Nu,pentru ca fondul de ten de la avon se potriveste tenului fras perfect,eu am la fel probleme cu tenul si imi sta atat de bine pe fata, imi place cum acopera, iar daca il mai amesteci si cu revlon.e super

| Tzukushi a răspuns:

Isi pierde :* data viitoare fi atenta la nuante