| karma123 a întrebat:

Am fost la frizer iar el după ce m-a tuns, îmi dădu cu briciul peste luandu-mi parul de pe fata, sunt șanse să-mi crească barba? Sau să crească par mai mult și mai des decât era?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu i-ai spus sa faca asta, nu e normal. Te-a mai incasat in plus.

| karma123 explică (pentru darrio2007):

Nu m-a încasat în plus, dar zic așa, am 14 ani îmi poate creste barba? Sau parul mai des decât era?

| darrio2007 a răspuns (pentru karma123):

Nu. Dar in timp iti va creste si este ceva normal asta. Devii barbat.

| mastadont a răspuns:

Chestia asta că o să-ți crească barba mai deasă e un mit, deci nu ai de ce să te îngrijorezi. Ți-a dat pe toată fața sau ți-a luat doar perciunii? Știu că unii mai folosesc briciul pentru a îndrepta perciunii dar care să ofere și bărbierit sunt puțini.

| karma123 explică (pentru mastadont):

Mi a luat perciunii și a dat rapid pe obraz, a luat puful care era, niste firicele mici, dar când dădeam cu mana le simțeam

| Alverto a răspuns:

Nu. Nu și nu. Asta e o prostie inventata de bunici și părinți. Părul îți crește în funcție de ADN, de genetică ta, adică depinde de părinții tăi. De ex unuia ii creste barba încă de la 14-15 ani, pentru că are un părinte cu mai mult par de de ex, iar altul' sa nu aibă nici mustață la 14-15.

| riin20 a răspuns:

Gg