| Ana a întrebat:

Am fost sambata si duminica la mare si m-am ars de la bronz, si ma ustura rau, cu ce sa ma dau sa scap de usturime?

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Da-te cu o crema hidratanta de corp, iar daca nu ai pune niste iaurt. Stiu ca suna ciudat, dar merge si in ceva timp iti va trece. Stiu cum ustura de rauI don't want to see mi s-a intamplat asta-vara in Grecia.
Data viitoare sa ai mai multa grija si sa te dai cu o crema din aceea ce protejeaza de soare.

11 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Iaurt

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai bun este iaurtul.

| viatadecacatt a răspuns:

Nici nu a venit vara bine si tu gata te-ai ales cu usturimi pe pielelaughing
Eu cand eram la mare foloseam alifie de galbenele sid esi NU IMI PLACE CUM MIROASE este foarte buna nu te mai ustura pielea. Cere la farmacie

| Xonia a răspuns:

O crema de corp, iaurt rece

| Oanny a răspuns:

Incearca uleiul de masline...la mine a mers dar te dai cu ulei dupa ce faci baiewinking

| catthshshshs a răspuns:

Incearca cu o crema de galbenele, este si ieftina si face foarte bine la pielea care ustura.

| Andra_3307 a răspuns:

Dac preferi leacuri babesti cu care te asigur ca iti trece sunt de exemplu:iaurtul acru sau cel mai bine smantana daca nu vrei asa fate cu niveawinking
succes:*(recomand smantanawinking

| AnaEindragostita a răspuns:

Pai crema

| Missy_4860 a răspuns:

Incearca cu iaurt naturalhappy. E destul de lipicios, dar este eficientbig grinhappy

| ~AleXa~ a răspuns:

Cu un iaurt... iaurtul calmeaza durerile de usturime...

fundita? happy kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca nu o sa iti placa dar ese singura solutie:cand iti faci dus te dai ca iaurt pe tot corpul si stai vreo 10 min si dupa clatesti si poti sa repeti dar fa-o timp de 5 zilesi poti lua vata pe care sa o imbibi in lapta si sa te dai pe corp. sper ca te-am ajutat